Czerwona cegła na ścianie w salonie – pomysły na niebanalną dekorację wnętrza

Czerwona cegła na ścianie w salonie – pomysły na niebanalną dekorację wnętrza

Marzysz o ścianie pokrytej starą, czerwoną cegłą w pokoju dziennym? Czy posiadasz pełną koncepcję kolorystyczną na swój salon? Kolory ścian sąsiadujących z cegłą są równie ważne jak wybór samych płytek ceglanych. Najwyższy czas, aby przemyśleć, jaki kolor będą miały ściany sąsiadujące ze starą cegłą, a także gdzie najlepiej umieścić ten wdzięczny materiał wykończeniowy. Przyjrzyjmy się zatem kilku propozycjom.

 

Ściana z cegły w salonie – jaki kolor pozostałych ścian?

Bezpiecznym kolorem bez wątpienia będzie czysta, szlachetna biel, która stworzy ogromne pole do swobodnej aranżacji reszty pomieszczenia. Biały kolor ścian i czerwona cegła fantastycznie ze sobą kontrastują, dzięki czemu już same w sobie tworzą oryginalną bazę aranżacyjną. To oznacza, że wcale nie potrzebujesz wielu dodatków, aby Twój salon stał się nowoczesny, stylowy i zachwycający. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się właśnie na to połączenie.

Doskonale ze starą cegła w salonie będą prezentować się także delikatne kremowe odcienie i beże. Taka kolorystyka ścian wraz z retro cegłą potrafi stworzyć naprawdę elegancką i przytulną przestrzeń dzienną w stylu klasycznym, rustykalnym lub vintage. Chcąc jeszcze bardziej przełamać geometryczną ostrość ściany z cegły w salonie, wybierz miękki komplet wypoczynkowy i ozdoby inspirowane klasyczną stylistyką, a efekt przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Kolejną, godną uwagi propozycją jest cegła w salonie zestawiona z szarościami. Płytki z prawdziwej cegły doskonale pasują do wnętrz stylizowanych na przestrzenie postindustrialne oraz loft. W takich pomieszczeniach obok cegły możesz śmiało zdecydować się na surowy beton lub po prostu ścianę w szarym kolorze. Nie zapomnij o drewnie i metalowych dodatkach – meblach industrialnych, drucianych lampach itp. Efekt murowany!

 

Stara cegła na ścianie tv – przykuj uwagę gości

Musisz przyznać, że czerwona cegła za telewizorem daje oszałamiający efekt! Dzięki niej centralna ściana Twojego salonu nie ma prawa być zwykła czy też nudna. Decydując się na cegłę w salonie na ścianie tv, masz dwie możliwości ulokowania telewizora. Wolisz, aby telewizor wisiał, a może jednak chcesz postawić go na szafce RTV – wybór należy do Ciebie. W każdym wypadku ściana z cegły będzie nie tylko fantastycznym tłem dla części TV, ale i stanie się nadzwyczajną – reprezentacyjną ozdobą pomieszczenia, w którym wspólnie z domownikami oraz gośćmi spędzasz najwięcej czasu. Aby jeszcze bardziej zaakcentować przestrzeń za telewizorem, zainwestuj w stylowe oświetlenie – reflektory lub diody LED. Idealny klimat do wieczornego seansu filmowego, czyż nie?!

oswietlenie cegly na scianie

Cegła na kominek – wprowadź do wnętrza wyjątkowy nastrój

Motyw ceglany możemy śmiało wykorzystać w wykończeniu kominka, który to występuje w niemal każdym salonie. Nawet jeśli nie pali się w nim ogień, stanowi atrakcyjny element dekoracyjny, a nierzadko jest główną dekoracją tego pomieszczenia. Ceglana obudowa kominka sprawia, że salon staje się jeszcze bardziej stylowy, klimatyczny – w sam raz do relaksu. Od jakiegoś czasu w aranżacjach wnętrz obserwujemy, że cegła na kominku czy też kącik z kominkiem to doskonałe tło do wyeksponowania różnorodnych grafik, zdjęć i plakatów. W tej strefie ciekawie prezentują się również: świece i świeczniki, srebrne lub złote figurki, wazony, lampiony, wianki dekoracyjne, zegary, a nawet doniczki z roślinami. Jak widać, możliwości jest całe mnóstwo. I pomyśleć, że stwarza je stara cegła z rozbiórki – aktualnie już nie tylko materiał konstrukcyjny, ale i zdecydowanie dekoracyjny.

Przeczytaj także: Cegła ozdobna na ścianę – z czym ją łączyć?e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com