Cegła ozdobna na ścianę – z czym ją łączyć?

Cegła ozdobna na ścianę – z czym ją łączyć?

Czerwona cegła jest jednym z najbardziej pożądanych wzorów w aranżacji wnętrz. Jej niesztampowy wygląd i ponadczasowe piękno są doskonałym tłem zarówno dla tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych stylizacji. Z czym łączyć płytki czerwonej cegły, by stworzyć wymarzone mieszkanie? Jesteś ciekawy, jak osiągnąć wyjątkowy efekt, który zachwyci wszystkich odwiedzających Cię gości? Oto kilka niebanalnych propozycji.

 

Stara cegła i drewno – duet niezastąpiony

Osoby ceniące naturalne stylizacje będą zachwycone tym połączeniem – to bardziej niż pewne. Płytki z cegły rozbiórkowej i drewno choć ze sobą kontrastują, to w ostatecznym rozrachunku komponują się fenomenalnie. Wynika to z faktu, że drewno kojarzy się z ciepłem, a cegła z surowością i chłodem. Dzięki temu wnętrze, w którym wykorzystano płytki ceglane i drewno stanie się ponadczasowe. Będzie zaskakiwać wysublimowanym połączeniem, w przeciwieństwie do pomieszczeń, gdzie postawiono tylko na jeden materiał dekoracyjny.

Drewniane materiały i cegłę czerwoną spotykamy najczęściej w projektach utrzymanych w stylu loftowym, rustykalnym czy retro. Nie jest to jednak regułą, ponieważ coraz częściej obserwujemy równie trafne wykorzystanie tych dwóch materiałów we wnętrzach nowoczesnych.

 

Cegła cięta i beton – mistrzowskie zestawienie

Cegła ozdobna połączona z betonem? Zestawienie to tylko z pozoru może wydawać się dla niektórych przesadnie ciężkie. Absolutnie nie powinniśmy przekreślać tej inspiracji wnętrzarskiej. Gwarantujemy, że taka aranżacja zrobi na Tobie, domownikach i gościach piorunujące wrażenie! Jeśli tylko lubisz styl industrialny, loftowy, wyraźne akcenty dekoracyjne we wnętrzu mieszkalnym, to koniecznie uwzględnij zastosowanie płytek z prawdziwej cegły i betonu w swoich pomieszczeniach. Głęboka czerwień prawdziwej cegły z rozbiórki doskonale współgra z szarościami – beton architektoniczny, jak również surowy betonowy tynk zdecydowanie odnajdą się w tej scenerii.

Z reguły zestawienie czerwonej cegły dekoracyjnej i betonu poleca się w dużych, przestrzennych wnętrzach. Czy to oznacza, że właściciele mieszkań o stosunkowo małym metrażu powinni zapomnieć o tym duecie? Na szczęście nie. Oba te materiały można ze sobą łączyć także w małych pomieszczeniach pod warunkiem, że zachowamy umiar.

Najlepiej, gdy przygotujesz kilka opcji projektowych. W każdym przypadku konfrontuj pomysłyMiej na uwadze, że zastosowane materiały nie powinny przytłoczyć Twojego wnętrza. W tym celu dobrym rozwiązaniem będzie, gdy czerwoną cegłą wykończysz na przykład: kolumny, ściany działowe, wyspę kuchenną, a może jedną ścianę lub tylko jej fragment. Co z główną ścianą? Pokryj ją betonem architektonicznym lub farbą imitującą beton.

 

Cegła ozdobna na ścianę i marmur – niekonwencjonalny miks

Cegła i marmur – czy to może się udać? My jesteśmy do tego absolutnie przekonani! Stara cegła rozbiórkowa wspólnie z białym marmurem tworzą nadzwyczajne połączenie – eleganckie, gustowne, wyróżniające się spośród dotychczasowych rozwiązań aranżacyjnych. To bez dwóch zdań kompozycja intrygująca, która scala ze sobą luksus i historię.

Cegła ozdobna z marmurem najlepiej odnajduje się w towarzystwie metalowych i szklanych dodatków. Przy wykorzystaniu tych materiałów i odrobiny wyobraźni możesz stworzyć niepowtarzalne aranżacje w kilku różnych stylach wnętrzarskich. Loft, glamour, eklektyzm, a może styl klasyczny lub angielski?

Przeczytaj także: Czy warto zastosować płytki ze starej cegły w łazience?e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com