Płytki z cegły w biurze – jak urządzić modną przestrzeń do pracy?

Płytki z cegły w biurze – jak urządzić modną przestrzeń do pracy?

Zastanawiasz się, w jakim stylu zaaranżować swoją firmę czy też biuro? Poznałeś już wiele inspiracji, ale nadal nie jesteś w stanie podjąć ostatecznej decyzji? Co powiesz na urządzenie przestrzeni do pracy w duchu industrialnym z udziałem m.in. płytek z prawdziwej cegły na ścianę? Podpowiadamy, jak wprowadzić je do wnętrza biurowego!

 

Płytki z cegły na ścianach w dużej przestrzeni industrialnej

Styl industrialny cieszy się wyjątkową aprobatą wśród miłośników aranżacji wnętrz, jak również samych użytkowników. Trend na loftowe wnętrza szczególną sympatię zdobywa wśród ludzi młodych, kreatywnych – potrzebujących sprzyjających warunków do twórczej pracy w zespole. Cechy które trafnie określają styl industrialny to m.in: duże i wysokie pomieszczenia, dominacja chłodnych kolorów, surowe wykończenie, odsłonięte kable, rury i metalowe lampy.

Styl industrialny często stosowany jest w dużych pracowniach, które powstają w starych kamieniach, nieużywanych już przestrzeni przemysłowych czy w całkowicie nowych, przestrzennych obiektach. Posiadając jedno z takich miejsc, śmiało możesz przeobrazić je w industrialny open space. Taka przestrzeń z pewnością wpłynie na efektywność współpracy i komunikacji. Idealnie sprawdzi się przy zadaniach kreatywnych, nowych projektach itp.

W sytuacji, gdy pracownicy potrzebują spokoju i prywatności, a więc warunków umożliwiających skupienie się, przeprowadzenie rozmowy telefonicznej, to zastosuj metalowo-szklane ścianki. W ten sposób wydzielisz komfortową strefę do pracy.

Co z pozostałymi ścianami? Te z kolei będą wyglądać zaskakująco, gdy wykończysz je płytkami z prawdziwej cegły, betonem lub surowym tynkiem. Chcąc osiągnąć efekt „wow”, połącz ze sobą kilka materiałów, np. beton architektoniczny ze starą cegłą. Ciekawym zabiegiem stanowiącym swego rodzaju kropkę nad „i”, będą zwisające rośliny w czarnych donicach lub tzw. zielona ściana z mchu stabilizowanego.

 

Płytki ceglane w sali konferencyjnej – stwórz ciepły klimat do rozmów

Wyrazisty i surowy design sprawdzi się także w sali konferencyjnej. Tu w zasadzie liczy się przede wszystkim duży stół w stylu industrialnym i wygodne krzesła. To centrum pomieszczenia, niemniej nie powinniśmy zapominać o reszcie otoczenia. W końcu w sali konferencyjnej punktem każdego spotkania jest prezentacja, i w tym momencie wzrok uczestników pada na ekran TV lub projektor. Warto więc wykończyć ścianę za ekranem np. płytkami z cegły. Wybierz te niebędące imitacją cegły, lecz płytki z prawdziwej cegły rozbiórkowej. Decydując się na industrialne wnętrze, musisz być konsekwentny. W przeciwnym razie łatwo zaburzysz całą koncepcję. Dlatego nie szukaj dróg na skróty, trzymaj się ustalonego planu, od projektu po realizację. Solidne materiały wykończeniowe, takie jak płytki z prawdziwej cegły czy wytrzymałe meble w stylu industrialnym podniosą wizualną wartość projektu.

Płytki z cegły na recepcji – powitaj gości w  pięknym stylu

Wejście do firmy, recepcja i poczekalnia to miejsce reprezentacyjne – bardzo ważne, aby zrobiły dobre pierwsze wrażenie. Warto znaleźć na nie ciekawy pomysł, a takim może okazać się ściana z cegły! Gdzie najlepiej umieścić ten materiał dekoracyjny? Możliwości jest kilka.

Pierwsza to położenie płytek z cegły na ścianie za ladą recepcyjną. W ten sposób klient wchodzący do Twojej firmy, z pewnością nie ominie wzrokiem punktu, do którego w końcu zaraz zacznie podążać. W tym miejscu bardzo prawdopodobne, że najlepiej zaprezentuje się też logo Twojej firmy podkreślone np. punktowym oświetleniem LED umieszczonym na suficie.

Druga możliwość uwzględnia wykorzystanie płytek z cegły, obudowując nimi front recepcyjnej lady. Ta opcja sprawdzi się w sytuacji, gdy odrzucisz pierwszy zaproponowany przez nas wariant, czyli położenie płytek ceglanych na ścianie centralnej recepcji. Jak zaaranżować wtedy właśnie tę ścianę? Pamiętaj – przestrzenie loftowe wykorzystują także beton czy drewno – razem z cegłą mogą tworzyć zachwycający wystrój!

Cegła na ścianie za sofą w poczekalni – dlaczego nie?! Tak brzmi nasza trzecia propozycja umieszczenia płytek z cegły na ścianę w przestrzeni firmowej. Na ścianie pokrytej starą cegłą z rozbiórki genialnie wypadnie sofa w kolorze ciemnej butelkowej zieleni lub w odcieniu szafirowym czy granatowym.

Przeczytaj także: Cegła z rozbiórki – dlaczego tak lubimy wnętrza z jej udziałem?