15

[01.11][01.11][27.12][28.12][29.12][30.12][31.12][01.01][02.01][03.01][04.01][05.01][06.01][07.01][08.01]

a zamówienie wyślemy już dziś!

W dniu dzisiejszym nie pracujemy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana za dwa dni robocze.

 

Zamów próbki:

Promocje
CEGŁA RETRO MODERN
CEGŁA RETRO MODERN
54,00 zł 40,00 zł
0,5 m²
CEGŁA BYDGOSZCZ
CEGŁA BYDGOSZCZ
87,00 zł 80,00 zł
0,5 m²
CEGŁA RETRO CLASSIC
CEGŁA RETRO CLASSIC
60,00 zł 49,50 zł
0,5 m²
CEGŁA RETRO MIX
CEGŁA RETRO MIX
95,00 zł 74,50 zł
0,5 m²
Elewacja z cegły – trend, który wraca do łask 0
Elewacja z cegły – trend, który wraca do łask

Bogactwo struktur i kolorów oraz aspekty techniczne płytek ceglanych sprawiają, że te mogą nam posłużyć nie tylko we wnętrzach, ale i na elewacjach budynków mieszkalnych. Zastanawiasz się, czy zastosowanie cegły na zewnątrz to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy.

 

Płytki z cegły na elewację – ponadczasowa dekoracja Twojego domu

Elewacja z prawdziwej cegły to niezwykle modne rozwiązanie zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie. Świetnie komponuje się z drewnem, kamieniem, a nawet aluminium, co potwierdza słuszność tezy, że lico cegły odnajduje się niemal w każdym stylu architektonicznym.

Płytki ceglane przeznaczone do stosowania na zewnątrz z reguły wykorzystuje się na całych elewacjach, ale też na ich fragmentach – cokołach (dolny pas elewacji), słupach czy nadprożach. Mimo, że stara cegła na fasadach budynków to w zasadzie żadne odkrycie, to dziś przeżywa ona prawdziwy renesans. Pozytywnie zaskakuje współczesnych architektów, jak również samych inwestorów.

Nie dziwi więc, że prawdziwą cegłę porównuje się do dobrego wina, które jak wszyscy doskonale wiemy – im starsze, tym lepsze. O cegle śmiało można mówić w podobny sposób, ponieważ z upływem lat nie traci ona swoich walorów, zarówno tych technicznych, jak i wizualnych, a wręcz je zyskuje!

 

Cegła licowa – piękna, ale przede wszystkim trwała elewacja na lata

Jeszcze do niedawna zdecydowana część budynków mieszkalnych zbudowanych z cegły wykańczanych było jednolitą elewacją z tynku silikonowego, akrylowego czy mineralnego. Zadaniem tej warstwy jest ozdobienie fasady domu, ale także ochrona ścian przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, rozwojem grzybów czy uszkodzeniami. Dziś wachlarz materiałów elewacyjny znacznie się poszerzył. Możemy wybierać spośród drewna, kamienia, blachy, betonu, paneli elewacyjnych czy tytułowej cegły rozbiórkowej.

Decyzję o ceglanej elewacji powinna poprzedzić analiza właściwości technicznych i użytkowych cegieł licowych, zwanych inaczej „licówkami”. Dzięki temu zyskamy pewność, że ich użycie na zewnątrz do na pewno dobry krok. I choć wcale nie musimy się rozpisywać na ten temat, ponieważ cegła to jeden z najpiękniejszych i najtrwalszych materiałów, jakie możemy zastosować do wykończenia elewacji domu, to poświęćmy jej krótką chwilę.

Rozwijając powyższą myśl, płytki z cegły rozbiórkowej to przede wszystkim materiał o ponadprzeciętnej trwałości. Wyróżnia go wysoka odporność na warunki atmosferyczne – skrajnie wysokie i niskie temperatury, wilgoć oraz wiatr, dzięki czemu nie pęka ani nie blaknie nawet po długim czasie użytkowania. Wystarczy odpowiednia impregnacja zaraz po położeniu cegły na zewnętrznych ścianach domu, a będzie ona cieszyć oczy przez wiele lat.

 

cegła elewacyjna

 

Płytki ceglane na elewację – jej kolor nie może być przypadkowy

Dostępne w naszej ofercie płytki elewacyjne z cegły występują w wielu odcieniach, a ich struktura nie jest jednolita. Wskazuje to wyłącznie na autentyczność pozyskanej cegły rozbiórkowej, a jednocześnie jest ukłonem w stronę naszych klientów, którzy poszukują produktów dających różnorodne efekty dekoracyjne.

Wybór płytek ceglanych z danej kolekcji to arcyważna ważna decyzja, która w późniejszym etapie zdefiniuje, czy budynek mieszkalny z ceglaną elewacją będzie sprawiał wrażenie lekkiego i przyjaznego, modnego i nowoczesnego, a może będzie nawiązywał do tradycji. Dlatego kolor i struktura cegły ciętej powinny być uzależnione od:

  • stylu architektonicznego budynku,
  • koloru stolarki okienno-drzwiowej
  • barwy dachu,
  • osadzenia w krajobrazie.

Wszystkie te elementy koniecznie muszą ze sobą współgrać. Wtedy i tylko wtedy dom z ceglaną elewacją nabierze oryginalnego charakteru, a przy tym wprawi w zachwyt każdego przechodnia.

 

Przeczytaj także: Cegła rozbiórkowa – dlaczego wypada lepiej niż jej imitacja?

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium