3 pomysły na aranżację pustej ściany za kanapą w salonie

3 pomysły na aranżację pustej ściany za kanapą w salonie

Głównym bohaterem wśród mebli w salonie to... kanapa! Nic dziwnego, że częstym zabiegiem jest dekoracja ściany, która znajduje się tuż za nią, farbą strukturalną czy tapetą. Dzięki temu mebel jest należycie wyeksponowany, a wnętrze nabiera smaku czy też charakteru. To jednak nie jedyne możliwości, jeśli chodzi o ozdobienie ściany za sofą w salonie. Poznaj nasze pomysły aranżacyjne!

Spis treści:

  1. Ścianą za kanapą ozdobiona lustrem lub lustrami
  2. Ścianą za sofą w salonie wykończona cegłą
  3. Galeria zdjęć jako pomysł na ścianę za kanapą w salonie

Ścianą za kanapą ozdobiona lustrem lub lustrami

Ściana za sofą w salonie to miejsce idealne dla lustra. Architekci wnętrz coraz częściej wykorzystują motyw "zwierciadła" w swoich projektach, a powodów tej decyzji jest kilka. Zwróć uwagę, że lustro pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną i praktyczną. Dodatkowo potrafi optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie. Najlepszy efekt przyniesie powieszenie lustra na ścianie za kanapą, a jednocześnie prostopadle do okna, na wysokości 150-170 cm od podłogi. Wówczas promienie słoneczne będą odbijać się od jego powierzchni, tworząc niezwykłe zjawisko wizualne.

Odpowiednio zaaranżowana ściana z lustrem odmieni każde wnętrze. Absolutnie warto wziąć pod uwagę kilka opcji, zwłaszcza, że wykorzystanie tego elementu we współczesnych projektach, nie ogranicza się tylko do wyboru odpowiedniego modelu (kształt, kolor i materiał ramy) czy zawieszenia go na odpowiedniej wysokości. Na ścianie za kanapą możesz zastosować kilka luster. Szczególnie dobrze wypadają kompozycje powstałe z luster okrągłych, owalnych oraz tych, których kształt określa się jako nieregularny bądź organiczny.

Ścianą za sofą w salonie wykończona cegłą

Chcesz, aby ściana za kanapą przyciągała wzrok? Weź pod uwagę zastosowanie cegły dekoracyjnej. To doskonały sposób na zaakcentowanie strefy wypoczynkowej. Co ciekawe, cegła, mimo swojego surowego charakteru, świetnie odnajdzie się niemal w każdej stylistyce. Wszystko za sprawą różnorodności, jaką obserwujemy na poziomie: kolorów, struktur, form, a także samego materiału. Kafelki gipsowe czy kamień imitujący cegłę to bardzo popularne alternatywy dla cegły prawdziwej. Z kolei ta ostatnia dostępna jest obecnie pod postacią płytek, co sprawia, że zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym nie ma sobie równych.

Przeczytaj także: Lico cegły w aranżacji wnętrz – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Umieszczenie cegiełek w strefie wypoczynkowej pozwala osiągnąć naprawdę oryginalny efekt końcowy. Niezależnie od tego, jaki kolor sofy posiadasz, czy jest to uniwersalny i stonowany beż, a może intensywna i charakterna butelkowa zieleń – w każdym wypadku ceglana ściana stanowi tło doskonałe. Rezultat końcowy będzie jeszcze lepszy, jeśli pomyślisz o zastosowaniu oświetlenia. Przytulna i kameralna atmosfera gwarantowana!

Galeria zdjęć jako pomysł na ścianę za kanapą w salonie

Po co robić zdjęcia i upamiętniać ważne chwile z życia, jeśli jedynym ich miejscem jest umieszczony na półce album, a nierzadko galeria w telefonie, do której zaglądasz raz na jakiś czas? Możesz wracać do każdego „fajnego” momentu codziennie, tworząc domową galerię zdjęć. Świetnym miejscem dla niej jest tytułowa ściana za kanapą w salonie – centrum domu / mieszkania. To jeden z najlepszych pomysłów na ozdobienie tej strefy i nadanie jej indywidualnego tonu.

Wykonanie tego typu zestawienia wiążę się z wyborem rozmiaru zdjęć, a tym samym wielkości ramek, oraz docelowym układem fotografii. Bez obaw – nie musisz tworzyć tego typu kompozycji samodzielnie. Internet jest przepełniony inspiracjami. Trend na domową galerię zdjęć stał się bardzo (ale to bardzo) popularny, a co więcej, nieustannie się rozwija. Potwierdzeniem tego są choćby galerie ścienne z udziałem plakatów. Swoją drogą ten wariant także mógłby się sprawdzić przy aranżacji ściany za kanapą, jednak nie bez powodu postawiliśmy na zdjęcia. Obok lustra i cegły dekoracyjnej – wcześniejszych propozycji – fotografie jako jedyne w całym zestawieniu posiadają sentymentalny charakter.

Przeczytaj także: Jak urządzić salon zorientowany na północ?e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com