Aranżacja łazienki w stylu hygge – krok po kroku

Aranżacja łazienki w stylu hygge – krok po kroku

Hygge to termin, który „przywędrował” do nas z Danii i na dobre zadomowił się w naszych domach. Polega na kreowaniu we wnętrzu atmosfery intymności, spokoju, przytulności oraz czerpaniu radości z małych i prostych rzeczy. Bycia tu i teraz. Co powiecie na nową aranżację łazienki zgodnie z ideą hygge? Coś nam podpowiada, że jesteście na TAK! Poznajcie więc kilka podstawowych zasad, z pomocą których zwyczajna dotąd łazienka stanie się (prywatnym) domowym SPA.

 • Nastawiony na szczęście, styl hygge, służy urządzaniu wnętrz zgodnie z tym, co lubimy my sami – jako właściciele czy domownicy. Trendy wnętrzarskie odgrywają tu marginalną rolę. Kierując się własnymi potrzebami, upodobaniami, jak również inwencją, jesteśmy w stanie stworzyć idealne wnętrze hygge – bezpieczne, przytulne, pełne harmonii, wspierające nasze dobre samopoczucie. Według duńskiej filozofii aranżacja wnętrz mieszkalnych opiera się na tym, co – kolokwialnie mówiąc – każdemu z nasz w duszy gra.
 • Strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o kolory do łazienki w stylu hygge, są barwy jasne, ciepłe i neutralne. Te sprzyjają odpoczynkowi, regeneracji sił, a ponadto upraszczają dalszą aranżację wnętrza. Elementem obowiązkowym w łazience hygge są oczywiście materiały naturalne typu: drewno, kamień, metal czy stara cegła.
 • Według nurtu hygge, maksimum przyjemności, relaksu i odprężenia ma swoje źródło w uporządkowanej przestrzeni oraz przemyślanym doborze dodatków. W łazience hygge doskonale sprawdzą się przede wszystkim dekoracje i dodatki naturalne, odwołujące się do przyrody.


Spis treści:

 1. Hygge w łazience – od czego zacząć?
 2. Łazienka w stylu hygge – na jakie kolory i materiały postawić?
 3. Dodatki w łazience – co na to filozofia hygge?

Hygge w łazience – od czego zacząć?

Łazienka to miejsce o charakterze intymnym, dlatego warto ją zaaranżować totalnie na swój sposób. W dodatku funkcjonalność tego pomieszczenia to obecnie coś więcej niż tylko poranna czy wieczorna toaleta. Coraz częściej łazienkę traktujemy jako przestrzeń do odpoczynku, złapania oddechu od codziennych trosk i obowiązków… Dlatego też łazienka urządzona w duchu hygge powinna być w 100% użyteczna (tzn. dostosowana do potrzeb domowników), funkcjonalna, a przy tym odpowiadać naszym estetycznym upodobaniom.

Punktem wyjściowym w przypadku stylu hygge we wnętrzach jest uświadomienie sobie, że wszystko to, co daje nam poczucie szczęścia, spełnienia – zwyczajnie nam się podoba – jest ważniejsze niż jakiekolwiek trendy wnętrzarskie, o których rozpisują się portale czy „trąbią” influencerzy. Hygge w domu wiąże się ze świadomym wyborem materiałów, wzorów, przedmiotów, dekoracji, które realnie przyczynią się do budowania naszego dobrostanu psychicznego i fizycznego. Tu nie ma miejsca na fałsz, a wyłącznie na zaprezentowanie indywidualizmu.

biala lazienka hygge

Łazienka w stylu hygge – na jakie kolory i materiały postawić?

Jasna i neutralna paleta barw – to na niej powinniśmy bazować, urządzając łazienkę hygge z prawdziwego zdarzenia. Wszelkie odcienie ziemi, takie jak szarości, beże, brązy, kremy, łagodne zielenie, a nawet pastele będą dobrym wyborem. To właśnie takie kolory nie tylko sprzyjają wyciszeniu, ale i ułatwiają dopasowywanie wyposażenia i dodatków – budowania harmonijnej aranżacji. Ponadto spokojne i ciepłe odcienie najlepiej odnajdują się w towarzystwie naturalnych materiałów, których w łazience hygge nie może zabraknąć! Motyw drewna, kamienia czy cegły pozwoli dopełnić przytulną stylizację wnętrza. Jeśli ze względów praktycznych obawiasz się zastosowania (np.) prawdziwego drewna w łazience, to po prostu wybierz jego imitację. Spokojnie, to w dalszym ciągu będzie łazienka hygge.

Przeczytaj także: Czy warto zastosować płytki ze starej cegły w łazience?

lazienka z drewnem hygge

Dodatki w łazience – co na to filozofia hygge?

Wnętrzu hygge zdecydowanie bliżej jest do minimalizmu i powściągliwości niż do maksymalizmu czy eklektyzmu. Te ostatnie mogą wywołać w pomieszczeniu wrażenie bałaganu i przeładowania, wprowadzając do niego atmosferę chaosu. W konsekwencji nie wpłynie to pozytywnie na naszą psychikę. Dlatego wybierz tylko takie dekoracje i dodatki do łazienki hygge, które z największym prawdopodobieństwem zafundują Ci stan odprężenia, błogiego relaksu i niczym niezmąconego spokoju. Akcesoria łazienkowe, które możesz rozważyć to:

 • obrazy, plakaty lub fototapeta z motywem roślinnym,
 • lustro bambusowe lub na jutowym sznurku,
 • stojak drabina na ręczniki,
 • drewniana półka na wannę,
 • stolik z surowego drewna,
 • miękki i delikatny dywanik łazienkowy,
 • jutowe lub wiklinowe kosze na kosmetyki i/lub pranie,
 • rośliny doniczkowe,
 • świece i (opcjonalnie) lampiony, latarenki, świeczniki – koniecznie wykonane z materiałów naturalnych – drewna, metalu, szkła, kamienia lub ceramiki.

Przeczytaj także: Jodełka – wzór idealny na ścianę i podłogę



e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com