Białe wnętrze – co zrobić, by nie wiało w nim nudą?

Białe wnętrze – co zrobić, by nie wiało w nim nudą?

Większości z nas podobają się wnętrza skąpane w bieli. Są eleganckie, przestronne, harmonijne. Niemniej takie wrażenie odniesiemy, wówczas gdy kolor biały potraktujemy jako motyw przewodni wnętrza. Co się wydarzy, jeżeli biel stanie się jedynie bazą do dalszej aranżacji wnętrza? Mamy szansę osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Zastanawiacie się, jak to zrobić? Jak urządzić białe wnętrze, by nie kojarzyło się ze sterylnością, a zachwycało oryginalnością? Podpowiadamy.

Czerwona cegła w białym wnętrzu

O bieli we wnętrzu można w zasadzie mówić w samych superlatywach. To kolor nie tylko uniwersalny, ale i ponadczasowy. Biel od lat nie wychodzi z mody, podobnie jak… czerwona cegła! Oczywiście nie bez powodu wspominamy o tym materiale wykończeniowym, bowiem właśnie ten surowiec chcemy Wam zasugerować do białego wnętrza. Spróbujcie sobie tylko wyobrazić śnieżnobiałe ściany w salonie, gdzie jedna z nich wykończona jest estetycznymi płytkami z naturalnej cegły. Jesteśmy przekonani, że takie połączenie stworzy we wnętrzu interesujący kontrast, który przyciągnie wzrok każdego, kto po raz pierwszy pojawi się w pomieszczeniu.

Nie musicie się obawiać, że czerwona cegła przytłoczy białe wnętrze. Owszem będzie to dekoracja ścienna wybijająca się na pierwszy plan, ale uwierzcie nam na słowo, że to, co oferuje ten materiał wykończeniowy zastosowany we wnętrzu, wynagrodzi wszelkie wcześniejsze wątpliwości. Zastanówcie się, tu i teraz, który inny materiał dekoracyjny byłby w stanie wnieść do białego wnętrza tyle oryginalności, autentyczności, a zarazem ciepła i przytulności, co kafelki z prawdziwej cegły

Przeczytaj także: Cegła na ścianę – im starsza, tym lepsza

czerwona-cegla-w-bialym-salonie

Lamele dekoracyjne w białym wnętrzu

Lamele ścienne to dekoracja, która w ostatnim czasie wyraźnie zyskuje na popularności. Nic dziwnego, zamontowana we wnętrzu prezentuje się niezwykle nowocześnie i designersko, tworząc niebanalny efekt 3D. Z reguły lamele służą do ozdobienia jednej ściany w pomieszczeniu, a nierzadko zaledwie niewielkiej jej części. W każdym przypadku możliwe jest zastosowanie tzw. listewek dekoracyjnych jeszcze na suficie. Taki zabieg z całym przekonaniem sprawdzi się w białym salonie zwłaszcza w strefie telewizyjnej, tworząc wyjątkowo modny wystrój wnętrza. Efekt końcowy może okazać się do tego stopnia zachwycający, że uznasz, iż Twoje białe wnętrze nie potrzebuje już żadnych dodatkowych dekoracji.

Co istotne, większość z nas lamele ścienne kojarzy z drewnem – i owszem, lamele drewniane stanowią najczęstszy wybór inwestorów, niemniej producenci oferują nam jeszcze lamele fornirowane i laminowane. To z kolei oznacza, że „listwy dekoracyjne” mogą występować nie tylko w rozmaitych kolorach drewna, ale i w równie modnych, uniwersalnych kolorach: czarnym, szarym czy białym. Taka różnorodność zarówno materiałów, jak i kolorów sprawia, że lamele ścienne mogą pojawić się w niemal każdym stylu wnętrzarskim.

Przeczytaj także: Japandi – wnętrzarskie odkrycie roku 2021

drewniane-lamele-scienne-w-bialym-wnetrzu

Biały marmur w białym wnętrzu

Czytacie i nie dowierzacie? Myślicie, że taka aranżacja nadal będzie monochromatyczna, przesadnie elegancka i w zasadzie to… bez efektu wow, którego oczekujecie po przeczytaniu tego artykułu? Otóż wręcz przeciwnie. Zastosowanie białego marmuru w białym pokoju na jednej ze ścian jest naprawdę sensownym zabiegiem, o ile Wasze kolejne wybory aranżacyjne będą przemyślane.

W białym wnętrzu z – jakże modnym i eleganckim – białym marmurem świetnie zaprezentują się meble w ciemnych odcieniach drewna i/lub czerni. Wybór mebli w kolorze jasnego drewna lub szarym sprawi, że pomieszczenie będzie pozostawało przyjemne w odbiorze, ale straci na wyrazistości, na której nam tak bardzo zależy… Kolejna sprawa to wypoczynek – sofa, kanapa, narożnik, zagłówek łóżka – koniecznie w intensywnej barwie, typu butelkowa zieleń, turkus, bordo lub granat – te kolory zdecydowanie ożywią pomieszczenie, podkreślając jego niesztampowy charakter. Na koniec dodatki w odcieniach złota i czerni. Będzie pięknie, gwarantujemy!

Przeczytaj także: Sypialnia marzeń – praktyczne wskazówki i inspiracjee-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com