Ściana telewizyjna – aranżacje, które nigdy nie wyjdą z mody

Ściana telewizyjna – aranżacje, które nigdy nie wyjdą z mody

Centralny punkt każdego salonu stanowi ściana telewizyjna. I właśnie z tego powodu aranżacja tej strefy powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Zauważmy, że jeszcze do niedawna urządzanie ściany tv w salonie kończyło się zaledwie na wyborze pasujących do reszty wystroju mebli. A jak sprawa przedstawia się dziś – w czasach, gdy do wyboru mamy tak wiele dekorów ściennych? Przedstawiamy propozycje na modne wykończenie ściany za telewizorem!

Nowoczesna ściana z telewizorem – dlaczego aranżacja tego miejsca w salonie jest tak istotna?

Strefa wypoczynkowa i ściana telewizyjna wspólnie tworzą miejsce, w którym spędzamy znaczną część wolnego czasu. To właśnie tę część domu lub mieszkania wybieramy, aby móc odpocząć, zrelaksować się, wypić kawę, herbatę, porozmawiać z najbliższymi, aż w końcu sprawdzić, co dzieję się w świecie. Jednak powiedzmy sobie szczerze – relacje z najświeższych wydarzeń w kraju i na świecie to nie jedyny powód, dla którego codziennie uruchamiamy telewizję. Rozbudowane pakiety, jakie oferują nam nadawcy telewizyjni, sprawiają, że w telewizji możemy oglądać to, na co mamy tylko ochotę, a więc seriale, filmy, teleturnieje, programy rozrywkowe, edukacyjne, sportowe, dokumentalne, muzyczne i wiele innych. Na tym jednak nie koniec…

Zaawansowane technologie przyczyniły się do tego, że dziś telewizor służy nam do łączenia się z serwisami streamingowi typu Netflix, Player, Ipla, pozwalając tym samym na stworzenie własnego domowego kina w pokoju dziennym. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o konsole do gier – PlayStation, Xbox – które bez problemu możemy podpiąć do telewizorów, a tym samym w jednej chwili przenieść się do jakże wciągającego świata gier. Domowe centrum rozrywki w salonie – to w dobie nowoczesnych technologii standard.

I właśnie dlatego dekoracja ściany telewizyjnej jest tak ważna!

nowoczesna sciana z telewizorem inspiracje

Elegancka ściana z telewizorem – zadanie dla architekta wnętrz lub wyzwanie dla właściciela

Dekoracja ściany tv to etap w aranżacji pokoju dziennego, któremu poświęca się coraz więcej uwagi. Udowadniają to przede wszystkim projektanci i architekci wnętrz – we współczesnych realizacjach profesjonalistów ściana telewizyjna w salonie to swoista kontynuacja tego, co dzieje się w reszcie aranżacji, nawiązanie do wybranych dekoracji znajdujących się we wnętrzu.

Obecnie szukając inspiracji na ścianę z tv w salonie, zdecydowana większość propozycji to oryginalne ozdobione strefy. Można więc powiedzieć, że ozdobne ściany za telewizorem wygrywają z pustymi ścianami pomalowanymi jedynie farbą i udekorowane meblościanką, jak to miało miejsce kilka czy też kilkanaście lat temu. Skoro na rynku pojawiają się coraz to nowsze – ciekawsze materiały wykończeniowe, to czemu by ich nie wykorzystać we własnych przestrzeniach mieszkalnych?!

dekoracja sciany z telewizorem

Ściana z tv w salonie inspiracje

Z perspektywy laika aranżacja ściany telewizyjnej nie jest zadaniem łatwym, niemniej jest możliwa. Z pomocą przychodzą tutaj zarówno portale wnętrzarskie, jak i Social Media – a więc te miejsca, w których znajdziemy masę inspiracji na urządzenie omawianej strefy w prawdopodobnie każdym stylu wnętrzarskim. Z całym przekonaniem polecamy kanały, takie jak Pinterest czy Instagram. Tam odkrywamy nie tylko konkretny pomysł na realizację przedsięwzięcia, ale i oznaczenie produktu i/lub producenta, u którego dany produkt można nabyć. Zanim jednak przeniesiecie się na wspomniane wyżej serwisy społecznościowe, sprawdźcie, jakie propozycje na aranżację ściany telewizyjnej proponujemy my! A postaraliśmy się o naprawdę niesztampowe warianty!

Ściana telewizyjna z cegły

Ściana telewizyjna z czerwonej cegły to częsty widok nie tylko w tradycyjnych, ale i nowoczesnych wnętrzach. Cegła, jako materiał wykończeniowy, z jednej strony wnosi do pomieszczenia ciepło i przytulność, z drugiej zaś elegancję i ponadczasowy wygląd. Zauważmy, że wszystkie wymienione cechy są niezwykle pożądane, jeśli chodzi o pokój dzienny – miejsce relaksu, spotkań rodzinnych czy przyjacielskich. To właśnie dlatego warto rozważyć ten „nieśmiertelny” surowiec!

Przeczytaj także: Ściany z cegieł w salonie – porady i inspiracje

Na rynku znajdziemy wiele propozycji cegiełek na ścianę – od płytek ze starej cegły, poprzez cegłopodobny kamień dekoracyjny, aż po tapety imitujące prawdziwą cegłę. Nie ulega wątpliwości, że „top of the top” stanowią płytki z cegły rozbiórkowej, które znajdziecie w ofercie naszego sklepu internetowego. Dysponujemy wieloma seriami płytek ceglanych uzyskanych w wyniku cięcia cegły rozbiórkowej, a to oznacza tylko jedno… Zarówno barwa, jak i struktura oferowanych cegiełek na ścianę jest nie do podrobienia przez jakiekolwiek istniejącej alternatywy dla starej cegły. Co do samej kolorystyki cegły na ścianę, możemy wybierać spośród:

  • cegiełek w klasycznym czerwonym kolorze (kolekcja Retro Classic),
  • cegiełek w kolorze pomarańczowym (kolekcja Classic Premium lub Loft),
  • cegiełek o niejednolitym ubarwieniu wpadającym w czerwień, pomarańcz, brąz, a nawet czerń (kolekcja Retro Mix).

sciana telewizyjna z cegly

Jesteś niemalże przekonany do ściany telewizyjnej z cegły? Zastanawiasz się, które kafelki ceglane wybrać, by wykreować w salonie klimat idealny? Zamów darmową paczkę próbek płytek ceglanych na ścianę z 2 wybranych kolekcji. Możesz to zrobić TUTAJ.

Ściana telewizyjna z betonu

Nowoczesna ściana telewizyjna? Rozwiązaniem może być beton architektoniczny – jeden z najczęściej wybieranych materiałów do wnętrz industrialnych, nowoczesnych i minimalistycznych. Doskonale współpracuje z drewnem, metalem, a także ze wspomnianą wcześniej cegłą z rozbiórki. Co ciekawe, w przypadku wyboru betonu jako głównego dekoru ściennego na ścianę telewizyjną w salonie, płyty betonowe ścienne nie są jedyną opcją. Producenci materiałów wykończeniowych oferują równie ciekawe zamienniki dla betonu architektonicznego, a są nimi: tynk dekoracyjny betonowy, farba betonowa, tapeta lub fototapeta o betonowej teksturze, które po odpowiednim użyciu lepiej lub gorzej imitują naturalny surowy beton.

sciana telewizyjna z betonu

Ciekawym wariantem, jeśli chodzi o efekt betonowej ściany w salonie, jest bez wątpienia beton dekoracyjny wzbogacony o złote lub srebrne pasy. Aranżacja ściany telewizyjnej przy wykorzystaniu tego rozwiązania, na pewno nie umknie niczyjej uwadze. Co więcej, beton ze złotymi paskami odnajdzie się znakomicie nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale i… glamour. Nie przypuszczalibyście, że surowy beton i stylistyka glamour mogą się ze sobą w jakikolwiek sposób łączyć? A jednak!

Ściana telewizyjna z lamelami

Drewno jest jednym z najpiękniejszych materiałów, którym można wykończyć ścianę telewizyjną w salonie. Tworzy we wnętrzu niesamowicie nowoczesny klimat, jednocześnie wnosząc do niego niewymuszone ciepło. W przypadku ściany tv i jej dekoracji coraz popularniejsze stają się lamele ścienne drewniane, dzięki którym pomieszczenie zyskuje odrobinę głębi (efekt 3D). Można je kupić w najróżniejszym ubarwieniu – zazwyczaj drewnienie szczebelki produkuje się z sosny, dębu, olchy, jesionu, orzechu, buku etc. – co pokazuje, że wachlarz możliwości jest naprawdę dość szeroki.

sciana telewizyjna z lamelami drewnianymi

Drewniane lamele zastosowane na ścianie tv w salonie mogą, ale nie muszą być użyte jako wyłącznie jeden dekor ścienny. Kombinacje aranżacyjne przy ich użyciu są coraz częściej spotykane zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach, tworząc w nich spektakularne efekty wizualne. Z czym więc łączyć lamele drewniane pionowe, jeśli chodzi o ściankę telewizyjną w pokoju dziennym? Przed Wami sprawdzone zestawienia dekoracyjne:

  • lamele drewniane i beton architektoniczny/ tynk betonowy/ farba betonowa
  • lamele ścienne drewniane i czarne panele ścienne 3D
  • pionowe lamele drewniane i biały marmur
  • lamele drewniane i pomalowana na czarno ściana telewizyjna
  • ścienne lamele drewniane i pomalowana na biało ściana telewizyjna

Ściana telewizyjna z drewna może zachwycać jeszcze bardziej, jeśli zdecydujemy się na zastosowanie drewnianych lameli zarówno na tytułowej ścianie telewizyjnej, jak i suficie salonu. Wierzcie nam na słowo, taka kompozycja potrafi odmienić absolutnie każde wnętrze!

Przeczytaj także: Jaki kolor ścian do czerwonej cegły? Podpowiadamye-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com