Ściany w biurze – na jaki materiał dekoracyjny postawić?

Ściany w biurze – na jaki materiał dekoracyjny postawić?

Oryginalna aranżacja biura jest bardzo ważna, dlatego warto jej poświęcić uwagę. Zastanawiacie się nad zabiegami wnętrzarskimi, dzięki którym otoczenie, w jakim przebywacie 8, a nierzadko 10 godzin będzie sprzyjać zarówno efektywności, jak i kreatywności? Zacznijmy od wykończenia ścian w biurze. Przed Wami kilka modnych, a zarazem ponadczasowych sposobów na dekorację biura.

Tapeta ścienna w biurze

Odpowiedzią na pytanie „Co na ścianę do biura?” może być... tapeta lub fototapeta! To jeden z najprostszych i prawdopodobnie najtańszych sposobów na dekorację pomieszczenia przeznaczonego do pracy. Odpowiednio dobrane wzory i kolory tapet zagwarantują przyzwoitą oprawę wizualną biura tak samo ważną dla pracowników, jak i klientów czy kontrahentów. Obecnie oferty producentów tapet i fototapet na ścianę do biura są praktycznie nieograniczone. Sporym zainteresowanie cieszą się wzory geometryczne, roślinne, kwiatowe, przedstawiające las, panoramę miasta czy mapę świata. W gąszczu ofert bez trudu znajdziemy idealny motyw, wzór i kolor – które wspólnie stworzą absolutnie przyjazne środowisko pracy.

Wybierając tapetę lub fototapetę do biura, miej na uwadze fakt, że dekoracja ta powinna wpisywać się w charakter świadczonych usług, jak również sprzyjać wykonywanej pracy (nie wytrącać pracowników ze skupienia – częsty błąd aranżacyjny). Odważne kolory, designerski misz masz – te propozycje niekoniecznie sprawdzą się biurze rachunkowym, ale już w agencji kreatywnej – czemu nie?!

Oprócz względów estetycznych i ekonomicznych tapet oraz fototapet, na szczególną uwagę zasługuje trwałość, odporność na uszkodzenia i zabrudzenia. Kupując tapetę o optymalnych parametrach technicznych, możemy być spokojni o nienaganny wystrój biura przez najbliższe 10, a nawet 20 lat.

jaka tapeta na sciane do biura

Cegła ozdobna w biurze

Cegła dekoracyjna to nieodłączny atrybut przestrzeni biurowych utrzymanych w stylu industrialnym. Tak zwane lofty cieszą się obecnie ogromną popularnością zwłaszcza w środowisku zespołów marketingowych, twórców i artystów. Wnętrza industrialne wyróżniają się przestrzennością i widoczną gołym okiem surowością – tynk, beton, drewno, stal, niezamaskowane instalacje elektryczne – wszystko to sprzyja tworzeniu nieszablonowych pomysłów, strategii czy projektów.

O ile w budynkach poprzemysłowych, pofabrycznych czy też kamienicach możemy się spodziewać naturalnej cegły na ścianie, o tyle w przypadku lokali użytkowych w nowym budownictwie musimy zaczynać aranżację od zera… Jednak, jak mówi znane polskie przysłowie: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” – w tej sytuacji z pomocą przychodzą płytki z ciętej cegły rozbiórkowej dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego. Dzięki kafelkom z prawdziwej cegły na ścianę i innym naturalnym materiałom możliwe staje się stworzenie loftowego wnętrza biurowego nawet we własnym domu (biuro domowe, gabinet).

O tym, w jakich strefach ulokować płytki ceglane we wnętrzu biurowym, przeczytacie w artykule: Płytki z cegły w biurze – jak urządzić modną przestrzeń do pracy?

cegla w biurze

Mech na ścianie w biurze

Zieleń w biurze? To bardzo dobry pomysł. Nie od dziś bowiem wiadomo, że patrzenie na piękno przyrody – drzewa, krzewy, trawę – relaksuje i odpręża. Zastosowanie w biurze mchu na ścianie, a więc dekoracji w kolorze zielonym, wpłynie zatem korzystnie na naszą psychikę, jak również oczy (zieleń koi zmęczone oczy).

Kompozycje z mchu doskonale zaprezentują się na ścianie wnętrza biurowego w stylu nowoczesnym, skandynawskim, rustykalnymindustrialnym czy eklektycznym. Sam mech świetnie komponuje się z drewnem, bielą, szarością oraz czernią. To zdecydowanie niesztampowa dekoracja do biura. Może być zastosowana w formie niewielkiego dekoru (kwadratowy lub prostokątny panel ścienny, obraz koło, obraz heksagonalny) lub zajmować całą ścianę a nawet sufit, stanowiąc przy tym pierwszoplanowy element wystroju przestrzeni biurowej.

Wykorzystanie mchu dekoracyjnego w biurze na ścianie poza walorami czysto estetycznymi i odprężającymi ma jeszcze kilka innych zalet. Jakich?

  1. Jest dekoracją samowystarczalną – nie wymaga podlewania ani pielęgnacji. Wszystko, czego potrzebuje, to wilgotności na poziome 40-70%. Dodatkowo posiada właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie osiada na nim kurz. Jest również antyalergiczny.
  2. Mech w biurze to nic innego jak naturalny oczyszczacz powietrza. Biorąc pod uwagę fakt, że gorsze dotlenienie mózgu przyczynia się do słabszej efektywności w pracy, gorszych nastrojów pracowników – zastosowanie panelu mchu może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!
  3. Mech w przestrzeni biurowej to swego rodzaju panel akustyczny. Ściana nim pokryta, pochłania różnego rodzaju dźwięki, zapewniając tym samym „wygłuszenie” pomieszczenia. To zdecydowanie ciekawa dekoracja do biura typu open space. Oczywiście należy mieć na uwadze, że im większą przestrzeń w biurze pokryjemy mchem, tym lepszy efekt wyciszenia osiągniemy.
  4. Mech dekoracyjny to produkt całkowicie biodegradowalny. W momencie, gdy znudzi nam się aranżacja biura z udziałem tej dekoracji, możemy ją z czystym sumieniem usunąć z naszego biura.

mech na scianie w biurze

Czy wiesz, że… kompozycje z udziałem mchu wpisują się w jeden z wiodących trendów w architekturze – tak zwany biophlic design? Więcej na temat projektowania biofilnego przeczytasz we wpisie: Biohpilic design , czyli dokąd zmierza architektura wnętrz.e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com