Czego nie może zabraknąć w industrialnym wnętrzu?

Czego nie może zabraknąć w industrialnym wnętrzu?

Czy wiedziałeś, że styl industrialny narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku z potrzeby zagospodarowania m.in. porzuconych fabryk poprzemysłowych? Dziś styl ten jest jednym z najpopularniejszych kierunków wnętrzarskich. Niezwykle chętnie wykorzystujemy go w aranżacji mieszkań, biur, restauracji czy kawiarni. Czy Ciebie też fascynuje ten surowy, autentyczny sznyt? Dowiedz się, o czym nie możesz zapomnieć, urządzając wnętrze w loftowym klimacie.

Styl industrialny – czym się wyróżnia?

Styl industrialny czerpie inspiracje ze starych fabryk, opuszczonych przestrzeni przemysłowych, budynków produkcyjnych i gospodarczych. To obiekt zainteresowania tych, którzy cenią sobie minimalizm we wnętrzu. Wnętrza industrialne powstają przy zachowaniu poczucia przestronności, maksymalnej funkcjonalności, kreatywności aranżacji, naturalności materiałów oraz zasady „mniej znaczy więcej”. Kryteria te dotyczą wszystkich aspektów aranżacji: od doboru kolorów do wnętrza, poprzez odpowiednie elementy wyposażenia, aż po najdrobniejsze dekoracje czy detale.

To właśnie w mieszkaniu lub domu urządzonym zgodnie z zasadami stylu industrialnego można dopatrzeć się prostych form, wykorzystania starej cegły, betonu, stali, metalu, szkła, drewna czy odsłoniętej instalacji elektrycznej. Przemycanie do wnętrz tego typu elementów wystroju stało się swego rodzaju hitem, na który stawiają coraz chętniej zarówno projektanci wnętrz, jak i sami właściciele budynków mieszkalnych.

Meble i dodatki w stylu industrialnym – czego szukać?

Metalowy regały, postarzana, drewniana komoda, duży stół do jadalni z litego drewna i stali czy mały stolik kawowy to pozycje, które bezsprzecznie powinny pojawić się w loftowym wnętrzu. W industrialnym mieszkaniu nie może ponadto zabraknąć designerskich lamp z drucianym lub metalowym koszem zarówno tych stojących, jak i wiszących, lustra w drewnianej oprawie, oryginalnego zegara w stylu retro i obrazów w stylu loft. Tego typu meble i dodatki w stylu industrialnym doskonale skomponują się z wyeksponowanymi rurami, kablami od oświetlenia, surowym tynkiem, betonem czy ścianą, na której położysz płytki z cegły rozbiórkowej.

Kolory we wnętrzu industrialnym – jakie barwy będą odpowiednie?

Głowisz się nad tym, na jaki kolor pomalować ściany we wnętrzu loftowym? Możliwości jest kilka, ale z reguły najpopularniejszym odcieniem jest szarość lub biel. Kolory te tworzą spokojne tło czy też neutralną bazę dla metalowych i drewnianych materiałów użytych w aranżacji pomieszczenia industrialnego.

Kolor, którego nie można pominąć w przypadku ścian wnętrz industrialnych to czerń. Zestawienie czarnych ścian z czerwoną cegłą robi piorunujące wrażenie, jednak trzeba pamiętać, że jest to odważny krok aranżacyjny, zarezerwowany wyłącznie dla miłośników ciemnych, dynamicznych i kreatywnych wnętrz.

Przeczytaj także: Kolory roku 2021 w aranżacji loftoweje-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com