Jak ożywić szary salon? Proste rozwiązania

Jak ożywić szary salon? Proste rozwiązania

Kolor szary jest jednym z najczęściej wybieranych do wnętrz. Sprawdza się w wielu różnych stylach wnętrzarskich: industrialnym, nowoczesnym, skandynawskim i minimalistycznym. Jakie rozwiązania aranżacyjne zastosować w szarym pomieszczeniu, aby stało się ono przytulne, a zarazem harmonijne? Co zrobić, by szare ściany nie wpłynęły negatywnie na odbiór wizualny całego pokoju? Jak przełamać ponury nastrój, monotonię i nudę, z którymi nierzadko kojarzymy szarość? Sprawdźmy.

Cegła dekoracyjna w szarym wnętrzu

Jednym z ciekawszych tricków, który skutecznie ożywia szary salon, jest zastosowanie w nim płytek ze starej cegły na ścianę. Cegła cięta rozbiórkowa i szare ściany to wyjątkowo dobrana para. Pokazują to głównie aranżacje w stylu industrialnym i loftowym, których popularność wśród miłośników designu wciąż przybiera na sile. Niemniej połączenie czerwonej cegły i szarości widoczne jest również w innych stylach wnętrzarskich. W każdym przypadku zestawienie to sprawia, że pokój dzienny staje się miejscem przyjaznym i przytulnym – idealnym do odpoczynku.

Decydując się na cegłę ozdobną do salonu, pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością. Wykończenie płytkami ceglanymi ściany telewizyjnej czy kominka w zupełności wystarczą, by przełamać dominującą w pomieszczeniu barwę ścian. Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie: Czerwona cegła na ścianę w salonie – pomysły na niebanalną dekorację wnętrza.

 

Stonowana szarość i wyrazisty akcent kolorystyczny

Będąc na etapie aranżacji szarego salonu, warto zastanowić się nad ożywieniem wnętrza przy pomocy koloru! Zdecydowany akcent kolorystyczny (żółty, zielony, niebieski, różowy, pomarańczowy) najlepiej wprowadzić do salonu pod postacią przemyślanych mebli i dodatków. Przykładowo może to być fotel wypoczynkowy w wybranym kolorze, ale też pufy, poduszki dekoracyjne, dywan, obraz czy zasłony. W takim układzie szare ściany posłużą jako tło dla nowych elementów wystroju, pozwalając im stworzyć całkiem nowy charakter wnętrza mieszkalnego.

 

Salon w kolorach szarości, bieli i czerni z dodatkiem drewna

Z myślą o tych, którzy wolą eleganckie, nowoczesne, ekskluzywne czy minimalistyczne wnętrza proponujemy wyrafinowane połączenie kolorystyczne: szarość, biel, czerń i drewno! Już samo połączenie bieli z szarością sprawi, że salon zyska na lekkości, a optycznie stanie się bardziej przestronny. Jednak, aby stworzyć oryginalną aranżację salonu i uzyskać zachwycający efekt, konieczne jest towarzystwo koloru czarnego i zawsze modnego drewna.

Jeśli ściany Twojego salonu pomalowane są na szaro, rozważ zakup mebli do salonu (szafki RTV, komody) w białym kolorze. Wtedy doskonałym uzupełnieniem aranżacji stanie się sofa lub narożnik w kolorze szarym, podobnie krzesła do jadalni i dodatki typu zasłony, dywan – również w tej samej barwie. Skoro już wspomnieliśmy o drewnie – najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli wprowadzić je do szarego salonu (poza podłogą z drewna), jest inwestycja w duży stół jadalniany i mały stolik kawowy z litego drewna i stali. Choć tego typu meble określa się z reguły meblami w stylu loft, to znajdują one o wiele szersze zastosowanie. W salonie zdominowanym przez biel, czerń i szarość odnajdą się bez większego problemu. Co z czernią? W szarym pokoju dziennym najlepiej wyglądać będą czarne elementy wystroju, takie jak: lampa wisząca nad stołem, oświetlenie sufitowe w strefie wypoczynkowej, ramki zdjęć, plakatów, lustra, doniczki loft, wazony, zegar, a także wysokie krzesła barowe przy wyspie kuchennej.

Przeczytaj także: Wnętrze minimalistyczne i cegła cięta – czy to się ze sobą łączy?e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com