Wnętrze minimalistyczne i cegła cięta – czy to się ze sobą łączy?

Wnętrze minimalistyczne i cegła cięta – czy to się ze sobą łączy?

Minimalizm w aranżacji wnętrz to trend, który niezmiennie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i biurowych. Czy zasada „mniej znaczy więcej” jest jasną sugestią, mówiącą, że we wnętrzach minimalistycznych nie ma miejsca na oryginalny i wyrazisty materiał dekoracyjny, jakim jest prawdziwa cegła? Czy przymierzając się do aranżacji pomieszczeń musimy rezygnować z wykorzystania płytek ceglanych? Otóż niekoniecznie…

Styl minimalistyczny w praktyce

Pod pojęciem „minimalizm” kryje się maksymalne uproszczenie wnętrza, w którym na co dzień przebywamy. Urządzając przestrzeń zgodnie z zasadami stylu minimalistycznego, powinniśmy wyeliminować wszelkie niepotrzebne przedmioty, które wprowadzają chaos i dezorganizację. Niemniej nie chodzi o to, aby rezygnować ze wszystkich elementów wystroju, w efekcie czego pomieszczenie stanie się surowe, sterylne, a przy tym będzie sprawiać wrażenie niedokończonego.

Koncepcja minimalizmu pozwala stworzyć naprawdę przytulną przestrzeń do życia. Nie bez powodu to właśnie na styl minimalistyczny stawiają właściciele nowo powstałych domów jednorodzinnych, mieszkań czy apartamentów. W odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu minimalistycznym spotkamy klimat absolutnie idealny do zdrowego odpoczynku, pełnego relaksu, złapania oddechu od codzienności. Zasługą tego jest prostota, wszechstronny ład, oszczędność dodatków, które pozwalają odciąć się od świata, wyciszyć i odpocząć od trosk codzienności.

Przeczytaj także: Domowa strefa relaksu – jak ją zorganizować?

Naturalne materiały, czyli baza stylu minimalistycznego

Wchodząc do pomieszczenia urządzonego w stylu minimalistycznym, znajdziemy w nim szeroko pojęte przedmioty wykonane z naturalnych surowców, takich jak drewno, szkło, stal, beton, kamień czy cegła. Te surowe materiały fenomenalnie łączą się ze stonowaną, chłodną kolorystyką – bielą, szarością czy beżem.

To pokazuje, że minimalizm wcale nie odrzuca starej cegły. Wręcz przeciwnie, umiejętnie „wpleciona” do aranżacji cegła ozdobna jest pożądana. Sprawia, że pomieszczenie zyskuje wyjątkowy charakter. Oczywiście ważny jest tutaj umiar, a właściwie pewnego rodzaju wyczucie smaku. Zdecydowanie warto przemyśleć wcześniej zarówno rozmieszczenie starej cegły we wnętrzu, jak i jej kolor. W aranżacjach minimalistycznych czerwona cegła może pokryć całą ścianę lub jej niewielki fragment. Znanym przez wielu patentem, który idealnie wpisuje się w koncepcję minimalizmu, jest pomalowanie starej cegły na kolor biały, szary, a nawet czarny. Nie można zapomnieć także o płytkach z cegły na podłogę, które odnajdują się w stylu minimalistycznym doskonale.Cegła ozdobna do wnętrz – gdzie jej szukać?

Minimalizm nie lubi przesytu czy też nadmiaru rzeczy, ceni zaś prostotę, naturalność i funkcjonalność. Decydując się na zastosowanie cegły dekoracyjnej w minimalistycznych wnętrzach, odrzućmy jakąkolwiek imitację tego materiału. O wiele lepiej zaprezentuje się prawdziwa cegła cięta pochodząca z rozbiórki starych budynków. W ten sposób wprowadzimy do pomieszczenia surowiec naturalny, którego nie tylko kolor, ale i faktura są nie do podrobienia.

Jeśli zależy Ci na autentycznym wyglądzie cegły we wnętrzu, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego z płytkami ceglanymi. Wybierz prawdziwą cegłę ciętą, od której nie sposób oderwać wzroku!

Przeczytaj także: Jak udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia?e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com