Jak udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia?

Jak udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia za pasem – to najwyższy czas, aby podjąć decyzję, na jakie dekoracje domu postawimy w tym roku! Dzięki ozdobom świątecznym nasze „cztery kąty” wypełnia magiczny, przytulny i wesoły klimat. Boże Narodzenie to jedyny tak wyjątkowy czas w ciągu całego roku, dlatego warto zadbać o to, aby był okresem szczerej radości, ciepła i uroku. Jak zatem stworzyć naprawdę czarujący nastrój świąteczny przy pomocy dodatków? Poznajcie nasze propozycje.

 

Wianek bożonarodzeniowy to podstawa

Zaraz po ubraniu czy też przyozdobieniu sztucznej bądź prawdziwej choinki powinniśmy zadbać o to, aby w naszym domu pojawił się wianek bożonarodzeniowy. Zazwyczaj tego typu świąteczne wianki zdobią ściany naszych wnętrz, kominek, okno, a nierzadko są wieszane na żyrandolach. Wiele osób wykorzystuje tę dekorację na zewnątrz swoich domów i mieszkań, wieszając efektowny wieniec świąteczny na drzwiach wejściowych. To, z jakich materiałów, elementów zostanie wykonany zależy od nas samych, a właściwie od preferencji kolorystycznych, na które postawimy. Gotowe świąteczne wianki znajdziemy zarówno w tradycyjnym, czerwonym kolorze, który chyba najbardziej kojarzy nam się ze świąteczną atmosferą, jak i odcieniach złota, srebra, a nawet bieli.

 

Nastrojowe oświetlenie świąteczne – szybki przegląd rynku

Proste, efektowne i niedrogie jest wszelkiego rodzaju oświetlenie świąteczne instalowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku: od lampek choinkowych, poprzez węże, łańcuchy, zasłony czy kurtyny świetlne, świeczki i świeczniki LED, aż po świecące gwiazdy dekoracyjne i figurki. Tego typu oświetlenie dekoracyjne oferuje przyjemne, ciepłe światło, które znakomicie wpasowuje się w świąteczny klimat, a nawet go współtworzy! Wybierając lampki świąteczne, które posłużą nam jako dekoracja ścian, okien i innych przestrzeni, trzeba wiedzieć, że część produktów przeznaczona jest wyłącznie do użytku wewnątrz budynków. W przypadku, gdy zamierzamy zastosować wybrane oświetlenie świąteczne na zewnątrz, powinniśmy weryfikować, czy jest ono do tego przeznaczone. W tym celu szukajmy na opakowaniu oznaczenia (informującego o stopniu ochrony) IP65 lub przynajmniej IP44. Zapamiętaj, tylko takie oświetlenie możesz bez obaw użyć na zewnątrz budynku lub w ogrodzie.

 

 

Efektowne ozdoby i dekoracje świąteczne do domu

Świąteczną atmosferę we wnętrzu budują także drobne dekoracje i ozdoby, które finalnie stawiamy na świątecznym stole, komodzie, parapecie czy przy kominku. Zanim zakupimy jakiekolwiek dekoracje świąteczne, powinniśmy wybrać wiodący styl, który spowoduje, że wystrój wnętrza będzie harmonijny, uporządkowany i atrakcyjny wizualnie.

Przede wszystkim pamiętajmy o przystrojeniu stołu wigilijnego, czyli zakupie eleganckiego obrusu, świątecznego bieżnika, podkładek itp. Na wigilijnym stole nie powinno zabraknąć stroika świątecznego oraz świeczek w gustownych świecznikach.

Świąteczny nastrój w mieszkaniu pozwolą stworzyć również poduszki lub poszewki z motywem świątecznym. Na komodzie doskonale sprawdzą się ceramiczne lub metalowe figurki dekoracyjne przedstawiające anioły, renifery, jak również lampiony w kształcie domków.

Jeśli w Twoim domu jest kominek, to dopilnuj, aby przestrzeń wokół niego nie pozostała pusta! Strefa przy kominku to idealne miejsce na zieloną, ośnieżoną girlandę ozdobioną bombkami lub kokardami, figurkę św. Mikołaja, świąteczne skarpety czy wspomniany na początku wianek.

Przeczytaj także: Cegła na ścianę – na jaki kolor ją pomalować?e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com