PŁYTKA RĘCZNIE FORMOWANA HOEVESTEEN
  • PŁYTKA RĘCZNIE FORMOWANA HOEVESTEEN
  • PŁYTKA RĘCZNIE FORMOWANA HOEVESTEEN
  • PŁYTKA RĘCZNIE FORMOWANA HOEVESTEEN
  • PŁYTKA RĘCZNIE FORMOWANA HOEVESTEEN

PŁYTKA RĘCZNIE FORMOWANA HOEVESTEEN

96,00 zł

(192,00 zł za 1m²)

Wysyłka od 14 do 60 dni roboczych
Dostępny na zamówienie Ilość

Cena podana za 1 sztukę płytki.

Nowe cegły ręcznie formowane

Oryginalna Holenderska receptura

Wymiar lica ceglanego: 215 x 66 x 20 mm

Wykorzystanie płytek na 1 m²: 60 sztuk z uwzględnieniem 1 cm fugi

Waga metra kwadratowego: około 30 kg

Tolerancja wymiarów T2 4 x 3 x 2 mm

Rozkład wielkości R1 9 x 6 x 5 mm

Nasiąkliwość do 16%

Mrozoodporność

Gęstość 1800kg/m3 

Wytrzymałość na ściskanie: >=15 N/mm²

Minimalne zamówienie 10m2 (600 szt.)

Zalecamy użycie naszej dedykowanej CHEMII MONTAŻOWEJ

Płytka klinkierowa Hoevesteen  to odważne połączenie czerwieni z czernią. Mocne przebicia pomarańczu oraz bordowego stworzą niepowtarzalny wygląd każdej ściany czy elewacji. Z pewnością przyciemni pomieszczenie ale tym samym doda tajemniczego uroku

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 20.

Impregnacja, fugowanie:

Zalecamy impregnację każdego położonego m², a w szczególności gdy cegiełka jest ułożona w łatwo brudzących się miejscach takich jak kuchnia, łazienka, okolice kominka itp. Impregnacji należy dokonać minimum tydzień po położeniu jednak zalecamy dwu tygodniowy odstęp żeby cegła mogła dobrze wyschnąć.

  • Impregnat należy równomiernie nanosić pędzlem, wałkiem lub natryskowo (zalecamy ostatnią opcję ze względu na wydajność). Drugą warstwę nakładać nie później niż po upływie 30 minut na jeszcze wilgotną powierzchnię. Zaimpregnowane podłoże należy chronić przed opadami atmosferycznymi i innymi zanieczyszczeniami do 24 godzin (do całkowitego wyschnięcia). Nie nakładać preparatu na powierzchnie poprzednio zaimpregnowane. Jeżeli chcemy fugować na mokro najlepiej użyć oleju do cegły a po fugowaniu zaimpregnować powierzchnię.

Nasze fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą dzięki temu wykończenie fugi wygląda bardziej estetycznie oraz nie ma problemów z odpadającą fugą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

  • Zawartość worka rozrobić z ok. 3,0 - 3,5 l czystej wody za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji „mokrej ziemi“. Zaprawa jest gotowa do użycia kiedy po ściśnięciu jej w dłoni tworzy zwartą bryłkę bez śladów wody. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez ok. jedną godzinę. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy układać na cegłach za pomocą kielni „fugówki“ i pacy z tworzywa lub stali. Zaraz po nałożeniu należy wyrównać powierzchnię spoiny przy pomocy kielni do spoinowania. Tak zaspoinowany mur chronić przed wpływem warunków atmosferycznych przez min 3 dni. Jeśli temperatura jest niska (poniżej 15°C) a wilgotność wysoka (np. deszcz) czas stosowania osłon należy wydłużyć do kilku dni. Szerokość i głębokość spoiny powinna mieścić się w przedziale 10 – 20 mm, dopuszcza się miejscowo większy wymiar do maksymalnie 25 mm.

Wybierz chemię montażową

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Świadczymy usługę autoryzowanego montażu płytek na terenie całego kraju zarówno małe realizacje prywatne jak i wielkopowierzchniowe projekty komercyjne. Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana/y naszymi usługami zapraszam do wybrania odpowiedniej opcji w formularzu kontaktowym

Instrukcja samodzielnego montażu płytek na ścianie MONTAŻ

10 innych produktów w tej samej kategorii: