Świadczymy usługę autoryzowanego montażu płytek na terenie całego kraju zarówno małe realizacje prywatne jak i wielkopowierzchniowe projekty komercyjne. Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana/y naszymi usługami zapraszam do wybrania odpowiedniej opcji w FORMULARZU KONTAKTOWYM

INSTRUKCJA SAMODZIELNEGO MONTAŻU PŁYTEK

1. MIERZENIE ŚCIANY

-na ścianie, na której położymy płytki, rysujemy przy użyciu miarki i poziomic siatkę.

-jej rozstaw nie może być mniejszy niż wysokość płytki czyli około 7cm

Porada:
jeżeli płytki mają dochodzić do sufitu, siatkę rysujemy od sufitu do podłogi. Dzięki temu jeżeli zajdzie konieczność docinania płytek, znajdą się one przy podłodze

Potrzebne narzędzia:
Miarka, poziomica, ołówek lub pisak

  

2. GRUNTOWANIE ŚCIANY

- Grunt wlej do naczynia (np. wiaderka budowlanego).

- Grunt rozprowadź pędzlem malarskim po powierzchni ściany, tak by nie dopuścić do powstania zacieków.

- W przypadku bardzo chłonnych powierzchni czynność tą powtórz do uzyskania lekko błyszczącej powierzchni.

Porada:
jeżeli masz bardzo dużą powierzchnię gruntowania możesz użyć spryskiwacza/rozpylacza (ogrodowego)- to pozwoli zaoszczędzić Twój czas.

Potrzebne narzędzia:
Pędzel, wiaderko, paca 

 

3. KLEJENIE PŁYTEK

-Klejenie rozpoczynamy, kiedy ściana jest całkowicie sucha!

- Rozrabiamy klej według instrukcji na opakowaniu

- Klejenie rozpoczynamy od podłogi lub sufitu - według uznania. Płytki układamy warstwa po warstwie. Nanosimy klej na płytki używając grzebienia i dociskamy do ściany.

- Czynności powtarzamy, aż do przyklejenia płytek na całej przewidywanej powierzchni.

Porada:
Wybierz sobie styl murowania cegły i odwzoruj go podczas klejenia. Najbardziej popularny to styl wiązania wozówkowego (licowego) przesunięty o ½ cegły (płytki).

 

Do przycinania płytek wystarczy szlifierka kątowa z tarczą diamentową do ceramiki lub betonu. Przed przyklejeniem na ścianę rozkładaj sobie płytki na podłodze tak by wybierać i dopasowywać do siebie tworząc niepowtarzalną kompozycję.

Potrzebne narzędzia:
Miarka, poziomica, ołówek lub pisak, szlifierka kątowa z tarczą diamentową, wiaderko, paca grzebieniowa 8mm, woda, mieszadło, wiertarka, szpachelka do nakładania.

  

4. FUGOWANIE PŁYTEK

Fugowanie metodą mokrą: 

- Rozrabiamy fugę według instrukcji na opakowaniu.

- Fugę umieszczamy w pistolecie do fugowania lub w worku do fugowania. Następnie za pomocą używanego narzędzia wciskamy rozrobioną masę między płytki.

- Tak rozprowadzoną fugę, każdorazowo po wyciśnięciu zawartości narzędzia, wygładzamy przy pomocy pędzelka z wodą (nie można doprowadzić do wyschnięcia nie wygładzonej pędzelkiem fugi) starając się nie zabrudzić płytek.

 

Fugowanie metodą półsuchą (polecamy)

- Rozrabiamy fugę do konsystencji lekko-suchej.

- Tak przygotowaną fugę należy nakładać na tacę do fugowania, a następnie kielnią 10mm umieszczać masę między pytkami.

- Po wyrobieniu tacy należy wygładzić fugę kielnią.

Porady: 
Fugę przygotowujemy tak, aby miała konsystencje lekko półpłynną - przechodziła przez wyciskacz i jednocześnie nie spływała ze ściany. Jako woreczek do fugowania może posłużyć strunowy worek/torebka do żywności z odciętym rogiem. W przypadku zabrudzenia płytek fugą należy od razu zetrzeć zabrudzenie ściereczką bawełnianą.

Potrzebne narzędzia:
wiaderko, woda, wiertarka, mieszadło, mały płaski pędzelek, fugownica lub woreczek do fugowania (w przypadku fugowania metodą półsuchą potrzebna będzie kielnia do fugowania 10mm oraz taca na zaprawę do fugowania). 

  

5. OCZYSZCZANIE ŚCIANY

Po wyschnięciu fugi ścianę należy oczyścić za pomocą szczotki ryżowej.

Potrzebne narzędzia:
szczotka ryżowa

  

6. IMPREGNACJA LUB MALOWANIE

Do impregnacji możemy przystąpić po całkowitym wyschnięciu ściany (minimum tydzień, zalecane 2 tygodnie).

  • Oczyszczamy ją zmiatką lub odkurzamy. Impregnat nakładamy pędzlem, pistoletem do malowania lub opryskiwaczem. Warto nałożyć go dwukrotnie - drugą warstwę po wyschnięciu pierwszej.

Opcjonalnie:
Zamiast impregnacji płytki można pomalować specjalną farbą. Przed malowaniem powierzchnię płytek i fug należy zagruntować (patrz punkt 2).

Potrzebne narzędzia:
pędzel, naczynie, wałek z kuwetą (do malowania)