15

[01.11][01.11][27.12][28.12][29.12][30.12][31.12][01.01][02.01][03.01][04.01][05.01][06.01][07.01][08.01]

a zamówienie wyślemy już dziś!

W dniu dzisiejszym nie pracujemy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana za dwa dni robocze.

 

Zamów próbki:

Promocje
CEGŁA RETRO MIX
CEGŁA RETRO MIX
95,00 zł 74,50 zł
0,5 m²
CEGŁA RETRO MODERN
CEGŁA RETRO MODERN
54,00 zł 40,00 zł
0,5 m²
CEGŁA RETRO CLASSIC
CEGŁA RETRO CLASSIC
60,00 zł 49,50 zł
0,5 m²
CEGŁA BYDGOSZCZ
CEGŁA BYDGOSZCZ
87,00 zł 80,00 zł
0,5 m²
Cegła z rozbiórki – dlaczego tak lubimy wnętrza z jej udziałem? 0
Cegła z rozbiórki – dlaczego tak lubimy wnętrza z jej udziałem?

Cięta na płytki cegła rozbiórkowa przeżywa dziś prawdziwy renesans. Ten znany od wieków materiał bez trudu zaskarbił sobie serca wielu architektów wnętrz. Bogata faktura i charakterystyczny ceglany kolor sprawiają, że każde pomieszczenie, w którym zastosowano starą cegłę, staje się oryginalne i przyjemne w odbiorze. Co przesądza o tym, że cegła z rozbiórki z sezonu na sezon jest niezmiennie modna? Gdzie szukać płytek z prawdziwej, historycznej cegły?

 

Cegła z rozbiórki – z jakich konkretnie budynków ją pozyskujemy?

Oferowana w naszym sklepie cegła rozbiórkowa pozyskiwana jest z XIX i XX-wiecznych budynków. Jest zatem materiałem bardzo starym, ale to właśnie to kryterium stanowi o jej wyjątkowości. Stare cegły, które niegdyś były ręcznie formowane, służyły do wnoszenia różnorodnych obiektów takich jak fabryki, kamienice, budynki mieszkalne, pałace, dworki, zamki, młyny, kościoły i klasztory. Oczywiście wykorzystywano je również do budowy wszelkiego rodzaju elementów konstrukcji. Mowa tu nie tylko o murach czy też ścianach wewnątrz budynku, ale i na zewnątrz – filarach, słupach. Prawdziwa cegła, określana dziś przeważnie cegłą rozbiórkową, tworzyła ponadto niezwykle trwałą obudowę kominków i palenisk, jak również mury obronne.  

 

Cegła rozbiórkowa – sekret tkwi w historii

Wybór cegły dekoracyjnej na rynku jest bardzo duży. Możemy wybierać spośród dekoracyjnych cegiełek gipsowych z fugą dostępnych w każdym markecie budowalnym lub płytek z prawdziwych cegieł pochodzących z rozbiórki starych obiektów. Te ostatnie tzn. płytki z historycznej cegły zdecydowanie zdobywają przewagę nad imitacją cegły, nawet jeżeli zdecydujemy się pomalować je na biało (częsty zabieg stosowany w aranżacjach wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, skandynawskim).

Trzeba zwrócić uwagę, że stara cegła z rozbiórki na ścianę to nieprzerwanie od wielu lat szalenie modny element wystroju wnętrz. Z czego to wynika? Być może z faktu, że cegła towarzyszy nam od zamierzchłych czasów, w związku z czym wciąż postrzegana jest jako materiał naturalny, w pewien sposób bliski naszym przyzwyczajeniom...

W przeszłości cegła wykonywana była z gliny, z kolei ta do dziś kojarzy nam się z naturą i bliskością przyrody. Współcześnie glina w budownictwie uznawana jest za surowiec ekologiczny i nietoksyczny. Pozytywnie wpływa na mikroklimat w pomieszczeniu, co wynika z jego naturalnych właściwości. Wszystko to sprawia, że umiejętne wykorzystanie prawdziwej cegły we wnętrzu zapewnia zdrowe warunki do życia i mieszkania, a przy okazji tworzy ciepły, domowy klimat.

Zwróćmy jeszcze uwagę na jeden aspekt… Płytki ceglane powstają poprzez cięcie starych, historycznych cegieł, które nierzadko posiadają pozostałości w postaci zaprawy, przebarwień itp. Oznacza to, że ktoś, kto poszukuje oryginalnego materiału wykończeniowego do swojego wnętrza, z pewnością nie przejdzie obojętnie obok starej cegły z rozbiórki. Dzięki wspomnianej metodzie produkcji cegła rozbiórkowa ułożona na ścianie lub podłodze zbuduje atrakcyjną wizualnie – nierównomierną powierzchnię o niejednolitej kolorystyce. Patrząc w ten sposób, nic dziwnego, że cegła z rozbiórki jest dla wielu mieszkańców liderem wśród materiałów ozdobnych do wnętrz, który nie ma prawa się znudzić.

 

cegła rozbiórkowa

 

Cegła z rozbiórki – jaką fugę i impregnat wybrać?

Kupując cegłę z rozbiórki od producenta, nie ma ryzyka, że dobierzesz kiepską chemię montażową. W e-Cegła zawsze staramy się obsłużyć naszych klientów w sposób kompleksowy, minimalizując wszelkie decyzje zakupowe, które mielimy dokonać samodzielnie. Dlatego też w ofercie naszego sklepu internetowego z cegłą posiadamy specjalistyczne akcesoria do płytek z prawdziwej cegły.

Nie musisz tracić czasu i zastanawiać się – jaka fuga i impregnat do cegły dekoracyjnej ręcznie formowanej będą odpowiednie. Po prostu skontaktuj się z nami, a my zaproponujemy Ci zarówno profesjonalną fugę dekoracyjną w typowej dla cegły gamie kolorystycznej, jak również impregnaty do starej cegły, które pozwolą ochronić ceglane płytki przed czynnikami zewnętrznymi oraz nadać im pożądane nasycenie koloru.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium