CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK
  • CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK
  • CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK
  • CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK
  • CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK
  • CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK
  • CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK
  • -20%
  • - 20%

CEGŁA NA ŚCIANĘ SPIEK

149,50 zł
119,60 zł

(239,20 zł za 1m²)

Wysyłka od 7 do 21 dni roboczych
Dostępny na zamówienie Ilość

Cena podana za 0.5m²

Wymiar lica (w przybliżeniu): 25 x 6-6,5 x 2-2,5 cm

Rozmiary płytek mogą się miedzy sobą delikatnie różnić.

Mogą wystąpić przebarwienia, różnice w kolorystyce i kształcie.

Wykorzystanie płytek na 1 m²: 52 sztuki (uwzględniając 1 cm fugi)

Waga metra kwadratowego: około 40 kg

Pakowane w wygodnych do noszenia skrzynkach po 0.75 m²

Zalecamy zamówić 10% zapasu.

Dla tej serii posiadamy dostępne PŁYTKI NAROŻNE

Zalecamy użycie naszej dedykowanej CHEMII MONTAŻOWEJ

Produkt mrozoodporny i wodoodporny można go stosować na ściany wewnętrzne jak i elewacje.

Wszystkie nasze produkty pochodzą z XIX i XX wieku.

Płytki zyskują swój niepowtarzalny wygląd przez wieloletnie wystawienie na warunki atmosferyczne.

Niezdecydowany/na? Zamów darmowe próbki

Spiek to bardzo rzadkie lico, pozyskujemy bardzo małe ilości podczas produkcji wszystkich rodzajów lic. Nie są to lica brudne, z rozbiórek obór etc. Aby uzyskać tak specyficzne lico cegła musi zostać bardzo mocno wypieczona, najczęściej są to środkowe cegły w piecu do wypalania, posiadają specyficzny dźwięk przy zetknięciu z innymi oraz fakturę. Niezwykła rzadkość tego lica wpływa również na ilości, które posiadamy. Idealnie nadaje się do winniczek, wędzarni oraz innych ozdobnych miejsc. 

Kolor jest zależny w dużym stopniu od pozyskanej przez nas cegły dlatego, niektóre płytki mogą się nieznacznie od siebie różnić jednak nie wpływa to w żadnym stopniu na walory estetyczne ułożonej już płytki. Zazwyczaj jest to czarno, czerwono, ruda barwa z domieszkami żółtego, pomarańczowego i różowego.

Impregnacja, fugowanie:

Zalecamy impregnację każdego położonego m², a w szczególności gdy cegiełka jest ułożona w łatwo brudzących się miejscach takich jak kuchnia, łazienka, okolice kominka itp. Impregnacji należy dokonać minimum tydzień po położeniu jednak zalecamy dwu tygodniowy odstęp żeby cegła mogła dobrze wyschnąć.

Nasze fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą dzięki temu wykończenie fugi wygląda bardziej estetycznie oraz nie ma problemów z odpadającą fugą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

Wybierz chemię montażową

Świadczymy usługę autoryzowanego montażu płytek na terenie całego kraju zarówno małe realizacje prywatne jak i wielkopowierzchniowe projekty komercyjne. Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana/y naszymi usługami zapraszam do wybrania odpowiedniej opcji w formularzu kontaktowym