CEGŁA NA PODŁOGĘ TORUŃSKA
  • CEGŁA NA PODŁOGĘ TORUŃSKA

CEGŁA NA PODŁOGĘ TORUŃSKA

110,00 zł

(220,00 zł za 1m²)

Wysyłka od 14 do 60 dni roboczych
Dostępny na zamówienie Ilość

1 sztuka to 0.5m² produktu z uwzględnieniem 1cm fugi.

Wymiar lica (w przybliżeniu): 11,5 x 11,5 x 2,3 cm

Rozmiary płytek mogą się miedzy sobą delikatnie różnić.

Mogą wystąpić przebarwienia, różnice w kolorystyce i kształcie.

Wykorzystanie płytek na 1 m²: 70 sztuk (uwzględniając 1 cm fugi)

Waga metra kwadratowego: około 40 kg

Pakowane w pakiety po 8 szt. wygodne do przenoszenia.

Zalecamy użycie naszej dedykowanej CHEMII MONTAŻOWEJ

Produkt przeznaczony do stosowania we wnętrzach.

Wszystkie nasze produkty pochodzą z XIX i XX wieku.

Płytki zyskują swój niepowtarzalny wygląd przez wieloletnie wystawienie na warunki atmosferyczne.

Produkujemy specjalnie pod zamówienie klienta.

Zalecamy kontakt przed złożeniem zamówienia w celu ustalenia szczegółów realizacji.

Kwadratowe płytki z cegły na podłogę w kolorze piaskowym.

Toruńska to oryginalna, historyczna płytka podłogowa z XIX i XXw. Dokładnie selekcjonowana przed każdym  etapem produkcji oraz myta dwukrotnie pod dużym ciśnieniem. Zazwyczaj jest to wielobarwna pomarańczowo - żółta seria, która pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia zarówno nowoczesnego jak i w bardziej klasycznej formie. Dzięki swojej zróżnicowanej kolorystyce nadaje niepowtarzalny charakter wszędzie tam gdzie została użyta. Płytka ta jest dostępna w naszych magazynach praktycznie zawsze tak jak i wszelakie akcesoria. 

Potrzebne narzędzia

Mieszadło, kielnia, paca zębata np. 10 x 10,paca z miękką gumą, paca z gąbką, wiadro z rolkami.

Przygotowanie podłoża oraz wzory układania

Płytki podłogowe z cegły należy przyklejać do wylewki betonowej

(zalecamy zagruntowanie wylewki betonowej) za pomocą normalnego grubowarstwowego kleju do płytek. W przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego należy użyć odpowiedniego kleju – elastycznego (np. Sopro SF 450).

Płytki kwadratowe

Płytki prostokątne

Klejenie

Terakota i płytki z cegły należy kłaść na grubą warstwę kleju (ok. 10 mm) tak, aby pod płytkami nie występowała pustka powietrzna. Zalecamy na powierzchnie klejoną nałożyć grzebień z kleju oraz z osobna nakładać klej na każdy kafel – metoda kombinowana klejenia. W taki sposób można wypoziomować wszystkie nierówności i różnice grubości kafli. Należy pamiętać, że materiał ma ponad sto lat i nie jest idealnie równy ze względu na technologię wytwarzania w ówczesnych czasach (płytki ręcznie formowane).

Fugowanie

Fugowanie (metoda na mokro – rekomendowana)

Minimalna szerokość spoiny 5 mm do 20 mm. Po dokładnym wymieszaniu fugi, rozlewamy ją na zaimpregnowaną powierzchnię (1 warstwa impregnatu) pozostawiona do wyschnięcia przez minimum 24 godziny. Następnie równomiernie rozprowadzamy zaprawę/fugę. Wygodnym rozwiązaniem jest użycie pacy z gumą (do fugowania płytek ceramicznych). Po równomiernym rozprowadzeniu fugi, gdy zacznie ona lekko przesychać (2-3 min), stosując pacę z gąbką, zaczynać zmywać, często płucząc gąbkę czystą wodą. Po pływie 5-8 godzin od fugowania polecamy przemyć kafle roztworem wody z octem w proporcji 50/50 lub zmywaczem do wykwitów – Guard Remover® Eco Efflorescence & cement. Pozostawić fugę do całkowitego wyschnięcia (min. 72 godziny). Następnie na suchą i czystą powierzchnię nakładamy dwie warstwy nierozcieńczonego impregnatu w odstępie 20 min. W ten sposób uzyskamy również optymalne zabezpieczenie fugi. Należy pamiętać, że zużycie impregnatu przy nakładaniu kolejnych warstw w znacznym stopniu się zmniejsza.

Fugowanie (metoda pół-sucha)

Minimalna szerokość spoiny 8 mm do 20 mm. Konsystencja fugi powinna przypominać wilgotną ziemię. Po dokładnym wymieszaniu fugi, rozsypujemy ją na zaimpregnowane płytki (1 warstwa impregnatu – 24 godziny od aplikacji). Za pomocą fugówki wduszamy fugę pomiędzy szczeliny. Ważne, by pamiętać zrosić fugę wodą (między 5 – 10 minut od zatarcia fugi), by mogła się odpowiednio utwardzić. Czynność polecamy powtórzyć w miarę możliwości klika razy. Pozostawić fugę do całkowitego wyschnięcia (min. 72 godziny).

Zakończenie pracy

Następnie na suchą i czystą powierzchnię nakładamy dwie warstwy nierozcieńczonego impregnatu w odstępie 20 min. W ten sposób uzyskamy również optymalne zabezpieczenie fugi. Należy pamiętać, że zużycie impregnatu przy nakładaniu kolejnych warstw w dużym stopniu się zmniejsza.

Zabezpieczenie:

Płytki podłogowe wymagają impregnacji. Dzięki niej są one zabezpieczone przed podstawowymi czynnikami niszczenia takimi, jak: zabrudzenia, woda, oleje, co w znacznym stopniu wpływa na konserwacje oraz użytkowanie podłogi w przyszłości.

Optyka:

Dzięki zastosowaniu impregnatu możemy również zmienić efekt końcowy. Do wyboru mamy dwa rodzaje wykończeń: Mokry efekt w wersji matowej lub pół-połysk, które doskonale wydobywają oryginalną kolorystykę płytki, a dodatkowo ułatwiają konserwację powierzchni w przyszłości. Więcej na temat impregnatów w dziale chemia montażowa

Impregnowanie

Przygotowanie powierzchni do impregnacji

Po związaniu kleju należy oczyścić powierzchnię z zabrudzeń oraz odczekać do jej całkowitego wyschnięcia (w przypadku mycia na mokro – polecamy mop z mikrofibry, który idealnie przemyje, a nie zamoczy mocno podłoża). W przypadku zabrudzenia kafli klejem można użyć papieru ściernego.

Impregnacja

Powierzchnia wolna od zabrudzeń oraz sucha musi być zabezpieczona impregnatem ProtectGuard WL Semi Gloss (poł-połysk) lub Flat finish (mat) . W przypadku chęci fugowania na mokro, jak płytki szkliwione, zalecamy nałożyć jedną warstwę impregnatu przed fugowaniem (Impregnat ProtectGuard WL można rozcieńczyć z wodą stosując 1 część wody na 4 części impregnatu). Impregnat nakładać za pomącą pędzla do maksymalnego nasycenia powierzchni (nadmiar produktu rozprowadzić po powierzchni). Stosować w temperaturze powyżej 10-30 stopni C. SUSZYĆ MIN. : 24 H PRZD FUGOWANIEM. W przypadku powierzchni poziomych zewnętrznych polecamy stosować nierozcieńczony ProtectGuard WF.

5 innych produktów w tej samej kategorii: