CEGŁA NA PODŁOGĘ SASKA
  • CEGŁA NA PODŁOGĘ SASKA

CEGŁA NA PODŁOGĘ SASKA

115,00 zł

(230,00 zł za 1m²)

Wysyłka od 14 do 60 dni roboczych
Dostępny na zamówienie Ilość

1 sztuka to 0.5m² produktu z uwzględnieniem 1cm fugi.

Wymiar lica (w przybliżeniu): 25 x 6 x 2,3 cm

Rozmiary płytek mogą się miedzy sobą delikatnie różnić.

Mogą wystąpić przebarwienia, różnice w kolorystyce i kształcie.

Wykorzystanie płytek na 1 m²: 55 sztuk (uwzględniając 1 cm fugi)

Waga metra kwadratowego: około 40 kg

Pakowane w pakiety po 10 szt. wygodne do przenoszenia.

Zalecamy użycie naszej dedykowanej CHEMII MONTAŻOWEJ

Produkt przeznaczony do stosowania we wnętrzach.

Wszystkie nasze produkty pochodzą z XIX i XX wieku.

Płytki zyskują swój niepowtarzalny wygląd przez wieloletnie wystawienie na warunki atmosferyczne.

Produkujemy specjalnie pod zamówienie klienta.

Zalecamy kontakt przed złożeniem zamówienia w celu ustalenia szczegółów realizacji.

Cegiełka jodełka – płytki ceglane podłogowe w klasycznym ceglanym kolorze.

Saska to płytka podłogowa wypalana współcześnie techniką klasyczną, dokładnie selekcjonowana oraz myta dwukrotnie pod dużym ciśnieniem, różniąca się od płytki Klasycznej znacznie szerokością jednakże jej barwa pozostaje bez zmian. Dzięki swojej jasnej barwie idealnie nadaje się do pomieszczeń, które potrzebują rozświetlenia oraz przejrzystości. Płytka ta jest dostępna w naszych magazynach praktycznie zawsze tak jak i wszelakie akcesoria. Kolor każdej cegły jest bardzo zbliżony, niektóre płytki mogą się nieznacznie od siebie różnić jednak nie wpływa to w żadnym stopniu na walory estetyczne ułożonej już płytki. Zazwyczaj jest to jasno - pomarańczowo barwa, która pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia zarówno nowoczesnego jak i w bardziej klasycznej formie.

Potrzebne narzędzia

Mieszadło, kielnia, paca zębata np. 10 x 10,paca z miękką gumą, paca z gąbką, wiadro z rolkami.

Przygotowanie podłoża oraz wzory układania

Płytki podłogowe z cegły należy przyklejać do wylewki betonowej

(zalecamy zagruntowanie wylewki betonowej) za pomocą normalnego grubowarstwowego kleju do płytek. W przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego należy użyć odpowiedniego kleju – elastycznego (np. Sopro SF 450).

Płytki kwadratowe

Płytki prostokątne

Klejenie

Terakota i płytki z cegły należy kłaść na grubą warstwę kleju (ok. 10 mm) tak, aby pod płytkami nie występowała pustka powietrzna. Zalecamy na powierzchnie klejoną nałożyć grzebień z kleju oraz z osobna nakładać klej na każdy kafel – metoda kombinowana klejenia. W taki sposób można wypoziomować wszystkie nierówności i różnice grubości kafli. Należy pamiętać, że materiał ma ponad sto lat i nie jest idealnie równy ze względu na technologię wytwarzania w ówczesnych czasach (płytki ręcznie formowane).

Fugowanie

Fugowanie (metoda na mokro – rekomendowana)

Minimalna szerokość spoiny 5 mm do 20 mm. Po dokładnym wymieszaniu fugi, rozlewamy ją na zaimpregnowaną powierzchnię (1 warstwa impregnatu) pozostawiona do wyschnięcia przez minimum 24 godziny. Następnie równomiernie rozprowadzamy zaprawę/fugę. Wygodnym rozwiązaniem jest użycie pacy z gumą (do fugowania płytek ceramicznych). Po równomiernym rozprowadzeniu fugi, gdy zacznie ona lekko przesychać (2-3 min), stosując pacę z gąbką, zaczynać zmywać, często płucząc gąbkę czystą wodą. Po pływie 5-8 godzin od fugowania polecamy przemyć kafle roztworem wody z octem w proporcji 50/50 lub zmywaczem do wykwitów – Guard Remover® Eco Efflorescence & cement. Pozostawić fugę do całkowitego wyschnięcia (min. 72 godziny). Następnie na suchą i czystą powierzchnię nakładamy dwie warstwy nierozcieńczonego impregnatu w odstępie 20 min. W ten sposób uzyskamy również optymalne zabezpieczenie fugi. Należy pamiętać, że zużycie impregnatu przy nakładaniu kolejnych warstw w znacznym stopniu się zmniejsza.

Fugowanie (metoda pół-sucha)

Minimalna szerokość spoiny 8 mm do 20 mm. Konsystencja fugi powinna przypominać wilgotną ziemię. Po dokładnym wymieszaniu fugi, rozsypujemy ją na zaimpregnowane płytki (1 warstwa impregnatu – 24 godziny od aplikacji). Za pomocą fugówki wduszamy fugę pomiędzy szczeliny. Ważne, by pamiętać zrosić fugę wodą (między 5 – 10 minut od zatarcia fugi), by mogła się odpowiednio utwardzić. Czynność polecamy powtórzyć w miarę możliwości klika razy. Pozostawić fugę do całkowitego wyschnięcia (min. 72 godziny).

Zakończenie pracy

Następnie na suchą i czystą powierzchnię nakładamy dwie warstwy nierozcieńczonego impregnatu w odstępie 20 min. W ten sposób uzyskamy również optymalne zabezpieczenie fugi. Należy pamiętać, że zużycie impregnatu przy nakładaniu kolejnych warstw w dużym stopniu się zmniejsza.

Zabezpieczenie:

Płytki podłogowe wymagają impregnacji. Dzięki niej są one zabezpieczone przed podstawowymi czynnikami niszczenia takimi, jak: zabrudzenia, woda, oleje, co w znacznym stopniu wpływa na konserwacje oraz użytkowanie podłogi w przyszłości.

Optyka:

Dzięki zastosowaniu impregnatu możemy również zmienić efekt końcowy. Do wyboru mamy dwa rodzaje wykończeń: Mokry efekt w wersji matowej lub pół-połysk, które doskonale wydobywają oryginalną kolorystykę płytki, a dodatkowo ułatwiają konserwację powierzchni w przyszłości. Więcej na temat impregnatów w dziale chemia montażowa

Impregnowanie

Przygotowanie powierzchni do impregnacji

Po związaniu kleju należy oczyścić powierzchnię z zabrudzeń oraz odczekać do jej całkowitego wyschnięcia (w przypadku mycia na mokro – polecamy mop z mikrofibry, który idealnie przemyje, a nie zamoczy mocno podłoża). W przypadku zabrudzenia kafli klejem można użyć papieru ściernego.

Impregnacja

Powierzchnia wolna od zabrudzeń oraz sucha musi być zabezpieczona impregnatem ProtectGuard WL Semi Gloss (poł-połysk) lub Flat finish (mat) . W przypadku chęci fugowania na mokro, jak płytki szkliwione, zalecamy nałożyć jedną warstwę impregnatu przed fugowaniem (Impregnat ProtectGuard WL można rozcieńczyć z wodą stosując 1 część wody na 4 części impregnatu). Impregnat nakładać za pomącą pędzla do maksymalnego nasycenia powierzchni (nadmiar produktu rozprowadzić po powierzchni). Stosować w temperaturze powyżej 10-30 stopni C. SUSZYĆ MIN. : 24 H PRZD FUGOWANIEM. W przypadku powierzchni poziomych zewnętrznych polecamy stosować nierozcieńczony ProtectGuard WF.

5 innych produktów w tej samej kategorii: