CEGŁA NA PODŁOGĘ MALBORK
 • CEGŁA NA PODŁOGĘ MALBORK

  CEGŁA NA PODŁOGĘ MALBORK

  168,00 zł

  (168,00 zł za 1m²)

  Wysyłka od 14 do 60 dni roboczych
  Dostępny na zamówienie Ilość
  help_outlineZapytaj o produkt
  CEGŁA NA PODŁOGĘ MALBORK

  CEGŁA NA PODŁOGĘ MALBORK

  Akceptuję zasady polityki prywatności  

  1 sztuka to 1m² produktu z uwzględnieniem 1cm fugi.

  Wymiar lica (w przybliżeniu): 25 x 6 x 2,3 cm

  Rozmiary płytek mogą się miedzy sobą delikatnie różnić.

  Mogą wystąpić przebarwienia, różnice w kolorystyce i kształcie.

  Wykorzystanie płytek na 1 m²: 55 sztuk (uwzględniając 1 cm fugi)

  Waga metra kwadratowego: około 40 kg

  Pakowane w pakiety po 10 szt. wygodne do przenoszenia.

  Zalecamy użycie naszej dedykowanej CHEMII MONTAŻOWEJ

  Produkt przeznaczony do stosowania we wnętrzach.

  Wszystkie nasze produkty pochodzą z XIX i XX wieku.

  Płytki zyskują swój niepowtarzalny wygląd przez wieloletnie wystawienie na warunki atmosferyczne.

  Produkujemy specjalnie pod zamówienie klienta.

  Zalecamy kontakt przed złożeniem zamówienia w celu ustalenia szczegółów realizacji.

  Cegła jodełka – płytki z cegły na podłogę w ciemnym odcieniu koloru pomarańczowego.

  Malbork to płytka podłogowa wypalana współcześnie techniką klasyczną, dokładnie selekcjonowana oraz myta dwukrotnie pod dużym ciśnieniem. Ciemny odcień cegły przywodzi na myśl zamkowe komnaty z ubiegłych wieków, surowe ceglane drogi w centrach dużych miast zachodniej europy. Płytka ta jest dostępna w naszych magazynach praktycznie zawsze tak jak i wszelakie akcesoria. Kolor każdej cegły jest bardzo zbliżony, niektóre płytki mogą się nieznacznie od siebie różnić jednak nie wpływa to w żadnym stopniu na walory estetyczne ułożonej już płytki. Zazwyczaj jest to ciemno - pomarańczowa barwa, która pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia zarówno nowoczesnego jak i w bardziej klasycznej formie.  

  Potrzebne narzędzia

  Mieszadło, kielnia, paca zębata np. 10 x 10,paca z miękką gumą, paca z gąbką, wiadro z rolkami.

  Przygotowanie podłoża oraz wzory układania

  Płytki podłogowe z cegły należy przyklejać do wylewki betonowej

  (zalecamy zagruntowanie wylewki betonowej) za pomocą normalnego grubowarstwowego kleju do płytek. W przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego należy użyć odpowiedniego kleju – elastycznego (np. Sopro SF 450).

  Płytki kwadratowe

  Płytki prostokątne

  Klejenie

  Terakota i płytki z cegły należy kłaść na grubą warstwę kleju (ok. 10 mm) tak, aby pod płytkami nie występowała pustka powietrzna. Zalecamy na powierzchnie klejoną nałożyć grzebień z kleju oraz z osobna nakładać klej na każdy kafel – metoda kombinowana klejenia. W taki sposób można wypoziomować wszystkie nierówności i różnice grubości kafli. Należy pamiętać, że materiał ma ponad sto lat i nie jest idealnie równy ze względu na technologię wytwarzania w ówczesnych czasach (płytki ręcznie formowane).

  Fugowanie

  Fugowanie (metoda na mokro – rekomendowana)

  Minimalna szerokość spoiny 5 mm do 20 mm. Po dokładnym wymieszaniu fugi, rozlewamy ją na zaimpregnowaną powierzchnię (1 warstwa impregnatu) pozostawiona do wyschnięcia przez minimum 24 godziny. Następnie równomiernie rozprowadzamy zaprawę/fugę. Wygodnym rozwiązaniem jest użycie pacy z gumą (do fugowania płytek ceramicznych). Po równomiernym rozprowadzeniu fugi, gdy zacznie ona lekko przesychać (2-3 min), stosując pacę z gąbką, zaczynać zmywać, często płucząc gąbkę czystą wodą. Po pływie 5-8 godzin od fugowania polecamy przemyć kafle roztworem wody z octem w proporcji 50/50 lub zmywaczem do wykwitów – Guard Remover® Eco Efflorescence & cement. Pozostawić fugę do całkowitego wyschnięcia (min. 72 godziny). Następnie na suchą i czystą powierzchnię nakładamy dwie warstwy nierozcieńczonego impregnatu w odstępie 20 min. W ten sposób uzyskamy również optymalne zabezpieczenie fugi. Należy pamiętać, że zużycie impregnatu przy nakładaniu kolejnych warstw w znacznym stopniu się zmniejsza.

  Fugowanie (metoda pół-sucha)

  Minimalna szerokość spoiny 8 mm do 20 mm. Konsystencja fugi powinna przypominać wilgotną ziemię. Po dokładnym wymieszaniu fugi, rozsypujemy ją na zaimpregnowane płytki (1 warstwa impregnatu – 24 godziny od aplikacji). Za pomocą fugówki wduszamy fugę pomiędzy szczeliny. Ważne, by pamiętać zrosić fugę wodą (między 5 – 10 minut od zatarcia fugi), by mogła się odpowiednio utwardzić. Czynność polecamy powtórzyć w miarę możliwości klika razy. Pozostawić fugę do całkowitego wyschnięcia (min. 72 godziny).

  Zakończenie pracy

  Następnie na suchą i czystą powierzchnię nakładamy dwie warstwy nierozcieńczonego impregnatu w odstępie 20 min. W ten sposób uzyskamy również optymalne zabezpieczenie fugi. Należy pamiętać, że zużycie impregnatu przy nakładaniu kolejnych warstw w dużym stopniu się zmniejsza.

  Zabezpieczenie:

  Płytki podłogowe wymagają impregnacji. Dzięki niej są one zabezpieczone przed podstawowymi czynnikami niszczenia takimi, jak: zabrudzenia, woda, oleje, co w znacznym stopniu wpływa na konserwacje oraz użytkowanie podłogi w przyszłości.

  Optyka:

  Dzięki zastosowaniu impregnatu możemy również zmienić efekt końcowy. Do wyboru mamy dwa rodzaje wykończeń: Mokry efekt w wersji matowej lub pół-połysk, które doskonale wydobywają oryginalną kolorystykę płytki, a dodatkowo ułatwiają konserwację powierzchni w przyszłości. Więcej na temat impregnatów w dziale chemia montażowa

  Impregnowanie

  Przygotowanie powierzchni do impregnacji

  Po związaniu kleju należy oczyścić powierzchnię z zabrudzeń oraz odczekać do jej całkowitego wyschnięcia (w przypadku mycia na mokro – polecamy mop z mikrofibry, który idealnie przemyje, a nie zamoczy mocno podłoża). W przypadku zabrudzenia kafli klejem można użyć papieru ściernego.

  Impregnacja

  Powierzchnia wolna od zabrudzeń oraz sucha musi być zabezpieczona impregnatem ProtectGuard WL Semi Gloss (poł-połysk) lub Flat finish (mat) . W przypadku chęci fugowania na mokro, jak płytki szkliwione, zalecamy nałożyć jedną warstwę impregnatu przed fugowaniem (Impregnat ProtectGuard WL można rozcieńczyć z wodą stosując 1 część wody na 4 części impregnatu). Impregnat nakładać za pomącą pędzla do maksymalnego nasycenia powierzchni (nadmiar produktu rozprowadzić po powierzchni). Stosować w temperaturze powyżej 10-30 stopni C. SUSZYĆ MIN. : 24 H PRZD FUGOWANIEM. W przypadku powierzchni poziomych zewnętrznych polecamy stosować nierozcieńczony ProtectGuard WF.