Stara cegła w kuchni – 3 niezawodne pomysły na wykończenie ścian

Stara cegła w kuchni – 3 niezawodne pomysły na wykończenie ścian

O ile płytki ze starej cegły chętnie wykorzystuje się w salonie czy przedpokoju, tak ich wykorzystanie w kuchni bywa dla wielu z nas nieoczywiste. Część z nas obawia się, że naturalna cegła to nie najlepszy materiał do kuchni, bo jego utrzymanie w czystości będzie trudne. Patrząc na przybywającą ilość oryginalnych aranżacji z wykorzystaniem czerwonej cegły, odpowiedź nasuwa się sama. Nie powinniśmy się obawiać cegły w kuchni. A zatem gdzie najlepiej zastosować płytki naturalnej z cegły, żeby aranżacja była praktyczna, a jednocześnie przyciągała wzrok? Brak pomysłów? Śpieszymy zatem z inspirującymi pomysłami!

 

Czerwona cegła nad blatem w kuchni

Stylizacja, w której płytki z cegły zdobią obszar pomiędzy szafkami, tzn. nad blatem w kuchni jest najczęstszym wyborem projektantów. W tym miejscu cegła dekoracyjna sprawdzi się doskonale, zastępując standardowe materiały typu płytki, tapeta czy szkło hartowane. Na szczególną uwagę zasługują aranżacje kuchenne, w których zrezygnowano z tradycyjnej, górnej zabudowy. Takie wnętrza ze starą cegłą w roli głównej wyglądają nieszablonowo i bardzo atrakcyjnie.

Chcąc uchronić płytki ceglane przed wszelkimi zabrudzeniami, szczególnie powstającymi podczas gotowania, smażenia itp. konieczna staje się impregnacja odpowiednym preparatem uniemożliwiającym wchłanianie tłuszczu i wody. Takie zabezpieczenie – użycie impregnatu do cegły – to przede wszystkim (konieczna) ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, ale i działanie, dzięki któremu stara cegła na ścianie w kuchni przez długi czas nie straci swojego uroku.

 

Wyspa kuchenna z cegły

Wyspa kuchenna to dla wielu nieodłączny element wyposażenia kuchennego, który mocno wpisał się w krajobraz nowoczesnej kuchni. Dzięki temu miejscu pomieszczenie, w którym przygotowujemy posiłki, staje się bardziej funkcjonalne, a przy tym atrakcyjne wizualnie. Niewątpliwie ciekawym pomysłem na wykończenie, tzn. obudowę wyspy kuchennej czy też półwyspu, jest wykorzystanie cegły z rozbiórki. Płytki z naturalnej cegły bez wątpienia pozwolą wyraźnie zaakcentować tę strefę, którą właściwie to wykorzystujemy na wiele różnych sposobów. Wyspa kuchenna pozwala nie tylko na gotowanie, ale i skonsumowanie przygotowanego posiłku, wypicie kawy. Nierzadko jest traktowana jako miejsce do nauki i pracy na laptopie. Do tej strefy kuchennej, którą to zdecydujemy się ozdobić starą cegłą, doskonale pasować będą charakterystyczne wysokie stołki barowe oraz lampy wiszące koniecznie dopasowane do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Na stałe zagościć mogą również doniczki z ziołami, wazon z kwiatami, kosz na owoce itp.

wyspa kuchenna z cegly

Cegła na całej ścianie przy stole

Stara cegła w kuchni pozwala podkreślić urok każdej aranżacji. Zastosowana na całej ścianie daje niesamowity efekt wizualny. Doskonałym tego przykładem jest użycie retro cegły w strefie jadalnianej, tzn. na tej ścianie, przy której docelowo zamierzamy ustawić stół. Sposób wykończenia ściany w kuchni przy stole cegłą dekoracyjną tworzy niesamowicie efektowne tło, z którym idealnie współgrają meble w stylu loftowym. Dopełnieniem aranżacji stają się najczęściej ramki ze zdjęciami, plakaty czy choćby zegar. Każde z nich fenomenalnie komponuje się ze starą cegłą. W takiej rzeczywistości znakomicie odnajdują się jeszcze gustowne lampy wiszące nad stołem lub nieco bardziej dyskretne klinkiety. Swoim światłem podkreślają fakturę materiału, budując przy tym wyjątkowo nastrojową atmosferę w całym wnętrzu.

Przeczytaj także: Czerwona cegła na ścianie w salonie – pomysły na niebanalną dekorację wnętrzae-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com