Wielki powrót beżu do wnętrz, czyli klasyka w nowym wydaniu

Wielki powrót beżu do wnętrz, czyli klasyka w nowym wydaniu

Oglądasz współczesne wnętrza i nie dowierzasz? Wpatrujesz się, bo kolor, który w nich dominuje to wcale nie szarość, a beż? Jeśli zastanawiasz się, czy z Twoim wzrokiem wszystko w porządku i czy przypadkiem nie zatraciłeś umiejętności rozpoznawania kolorów, to uspokajamy. Wszechobecne szarości ustępują miejsca beżom i wprowadzają do aranżacji zupełnie nową jakość! Niemożliwe? A jednak!

Spis treści:

  1. Beżowe wnętrza są dalekie od nudy i monotonii
  2. Greige, czyli najmodniejszy odcień beżu
  3. Inspirujące wnętrze w kolorze beżowym – czym się wyróżnia?

Beżowe wnętrza są dalekie od nudy i monotonii

Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że moda we wnętrzach zatacza koła. Było tak w przypadku lastryko, łuków i lamperii, o czym pisaliśmy w artykule: Ponownie popularne! 3 rozwiązania wnętrzarskie, które przeżywają obecnie drugą młodość. Dziś słownie aktualizujemy tę listę i dodajemy do niej beż. Kto by pomyślał, że zachwyt nad szarościami przerodzi się w spowszednienie i ustąpi miejsca tytułowej barwie. Jak się okazuje, potencjał beżu jest o wiele większy niż nam się niegdyś wydawało. Pora to docenić!

Uniwersalny, neutralny, ponadczasowy, przyjemny dla oka – określeń odpowiednich dla beżu jest wiele, jednak to najważniejsze jego cechy. Za nimi stoi spokój, równowaga i harmonia. Można ją osiągnąć niemal w każdym wnętrzu, bo – uwaga – kolor beżowy odnajdzie się nie tylko w stylu klasycznym… W ostatnim czasie architekci wnętrz wręcz na potęgę wykorzystują elastyczność stylistyczną tej barwy. Dowodem tego są wysmakowane wnętrza scandi, japandi, boho, eko, a także nowoczesne, minimalistyczne czy glamour.

Greige, czyli najmodniejszy odcień beżu

Jest o nim głośno nie tylko w branży modowej, ale i wnętrzarskiej. Słowo „greige” to połączenie angielskich słów: grey (szary) i beige (beżowy). Zdaniem ekspertów ze świata designu to kolor idealny, można by rzec: w punkt! Ma niewiele wspólnego zarówno z żółtymi tonami, jak i przesadnie chłodnymi szarościami. Jest zrównoważony i niesamowicie stylowy, dzięki czemu wpisuje się w gusta wielu osób. Na bazie tego wyważonego miksu powstają monochromatyczne wnętrza, które emanują spokojem i wręcz zachęcają do relaksu. Dodatkowo takie pomieszczenia wydają się optycznie większe niż są w rzeczywistości. Dysponujesz niewielkim metrażem wnętrza, a może po prostu jesteś fanem jasnych i przestronnych przestrzeni? W obu przypadkach kolor greige będzie Twoim sprzymierzeńcem.

Inspirujące wnętrze w kolorze beżowym – czym się wyróżnia?

Beż stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Jako jeden z niewielu kolorów bardzo efektownie prezentuje się we wspomnianych już wyżej aranżacjach jednokolorowych. Na pewno zauważyłeś, że te są obecnie na topie. I choć wiele osób kusi taka wizja wnętrza, tak należy zdać sobie sprawę, że wcale nie jest to łatwe zadanie… Kluczem do sukcesu jest umiejętne połączenie różnych odcieni beżu, wprowadzenie materiałów o różnych fakturach i świadome operowanie światłem. Realizując te punkty, skutecznie urozmaicisz wnętrze – będzie ono przytulne, klimatyczne, a zarazem nowoczesne.

Jeśli to wciąż za mało – prawdopodobnie czekasz na „mocniejsze” sugestie czy też podpowiedzi. Jesteśmy na to przygotowani. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym beżowe wnętrze stanie się wyraziste i nabierze charakteru. Na pewno doskonałym uzupełnieniem, a jednocześnie ożywieniem neutralnej aranżacji, będzie wprowadzenie dodatkowych kolorów i materiałów. Myślimy tu przede wszystkim o kolorze białym i czarnym oraz materiałach, typu drewno, kamień, złoto i metal. To propozycje, z którymi stworzysz perfekcyjną aranżację – klasyczną, lecz maksymalnie oryginalną. Takim kompozycjom niestraszne są zmieniające się trendy ani upływ czasu.

Oczywiście możesz pokusić się o inne barwy czy surowce – w zależności od tego, jaki efekt wizualny oraz klimat chcesz osiągnąć. Beż jest bezkonfliktowym kolorem, wobec czego prawdopodobieństwo, że „pogryzie się” z wybranymi przez Ciebie kolorami czy materiałami, jest niskie, jeśli nie zerowe.

Przeczytaj także: Do domu i mieszkania. Styl boho to zawsze dobry wybóre-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com