Trendy wnętrzarskie 2022. Sprawdź, jak urządzić modne wnętrze

Trendy wnętrzarskie 2022. Sprawdź, jak urządzić modne wnętrze

W 2022 roku czeka Cię urządzanie wnętrza od podstaw? A może przymierzasz się do „delikatnego” odświeżenia swojego lokum? Dowiedz się, jak modnie urządzić salon, kuchnię czy sypialnię! Odkryj trendy do wnętrz na 2022 rok!

  • Modne kolory wnętrz 2022 nawiązują do barw spotykanych w świecie przyrody. Beżowy, brązowy, szary, żółty, zielony, fioletowy lub błękitny – to kolory, którymi śmiało możesz potraktować ściany swojego wnętrza.
  • Co ze stylem aranżacyjnym? W 2022 roku najmodniejsze kierunki wnętrzarskie to: ocieplony minimalizm, boho, eko, vintage oraz styl lat 80. (Memphis).
  • Wnętrza 2022 są przytulne, komfortowe i funkcjonalne – idealne do życia i odpoczynku. Bazują na materiałach naturalnych, uwzględniają elementy o łagodnych kształtach, a także miękkie i przyjemne w dotyku tkaniny.


Spis treści:

  1. Modne kolory 2022 we wnętrzach
  2. Najmodniejsze style wnętrzarskie w 2022 roku
  3. Łagodne kształty i miękkie tkaniny w aranżacjach wnętrz 2022
  4. Materiały naturalne w wykończeniu wnętrz 2022

Modne kolory 2022 we wnętrzach

W 2022 roku mianem „modnych wnętrz” określamy te, które skąpane są w barwach natury. Delikatne szarości, beże, brązy, żółcienie, przytłumione odcienie błękitu choć przede wszystkim zielenie – te opcje kolorystyczne możesz śmiało wprowadzić do swojego wnętrza. Warto jednak zwrócić uwagę na inne kolory, dzięki którym wnętrze zyska na lekkości i świeżości, ale mimo wszystko zdecydowanie pozostanie w trendach wnętrzarskich 2022. Mowa tu o odcieniach pastelowych, zwłaszcza o łagodnym fiolecie.

Przeczytaj także: Najmodniejszy kolor roku 2022 Very Peri we wnętrzach

modne kolory we wnętrzu 2022

Najmodniejsze style wnętrzarskie w 2022 roku

Dobra wiadomość dla domatorów – w 2022 roku mocny trend aranżacyjny to dążenie do stworzenia przestrzeni, która będzie naszym bezpiecznym schronieniem. Modnie urządzony dom czy mieszkanie ma nam służyć przede wszystkim do odpoczynku i regeneracji, złapania oddechu i odnalezienia wewnętrznej harmonii. Jakie style aranżacyjne powinny nas więc zainteresować?

Soft minimalism

W 2022 minimalistyczne tendencje będą królować we wnętrzach, lecz nie w chłodnym, ascetycznym wydaniu, a tym ocieplonym. Lubisz jasne i nieprzeładowane wnętrza? Przyjrzyj się bliżej trendowi, jakiemu jest wspomniany już soft minimalism – minimalizm w ciepłej i miękkiej wersji lub podobny do niego styl japandi.

Styl naturalny i boho

Zarówno w stylu naturalnym (eko), jak i boho prym wiodą materiały naturalne. Podobnie, jeśli chodzi o kolorystkę wnętrz. W obydwu koncepcjach aranżacyjnych stawia się na barwy natury; biały, beżowy, szary, zielony czy brązowy. Istotną role odgrywają rośliny, które wspólnie z pozostałymi elementami wystroju wnętrza sprawiają, że to staje się przytulne i komfortowe. Czy nie na tym Ci zależy?

Przeczytaj także: Styl eko we wnętrzach, czyli jak żyć w zgodzie z naturą

Styl vintage i Memphis

Otaczanie się meblami i rozmaitymi przedmiotami z lat 60. i 70. z pewnością nie wyjdzie z mody w 2022 roku. Styl vintage z roku na rok przybiera na sile, a najlepszym tego dowodem jest większe zainteresowanie antykwariatami, gdzie, krótko mówiąc, kryją się prawdziwe skarby! W sklepach, katalogach można zauważyć więcej elementów wyposażenia wnętrz produkowanych na wzór tych pochodzących sprzed wielu lat (retro). Ale… w 2022 roku na fascynacji retro we wnętrzach się nie skończy. Projektanci, architekci czy dekoratorzy wnętrz w swoich najnowszych realizacjach pokazują, że w modzie są także wnętrza w stylu Memphis (styl lat 80.) – odważne i kolorowe, eklektyczne i dynamiczne.

Jeśli jesteś typem buntownika lub zwyczajnie podobają Ci się wnętrza nawiązujące – mniej lub bardziej – do przeszłości, to vintage lub styl Memhpis stanowią dla Ciebie doskonałą propozycję!

wnętrze w stylu memphis

Łagodne kształty i miękkie tkaniny w aranżacjach wnętrz 2022

Zacznijmy od łukowatych kształtów, kulistych sylwetek, łagodnych krawędzi mebli, które są silnym trendem wnętrzarskim w bieżącym roku. Dokładnie te elementy powinny występować w każdym modnym wnętrzu 2022. W końcu to pod obłymi formami kryje się przytulność, poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Tego nie zaoferują nam kanciaste, ostre wykończenia…

Do głównego trendu aranżacyjnego 2022 dochodzą jeszcze miękkie i przyjemne w dotyku tkaniny. Te w parze w łagodnymi kształtami dobitnie wskazują na miły i relaksujący charakter wnętrza. Należy tutaj wymienić materiały, takie jak welur, aksamit, wełna – idealne do eleganckich wnętrz, nie pomijając przy tym lnu, który fenomenalnie koresponduje z aranżacjami minimalistycznymi, eko czy boho.

Przeczytaj także: Biophilic design, czyli dokąd zmierza architektura wnętrz

modne łagodne kształty we wnętrzu 2022

Materiały naturalne w wykończeniu wnętrz 2022

W tegorocznych aranżacjach mieszkalnych tuż obok barw ziemi dominować będą materiały naturalne. Kamień, stara cegła, terakota, drewno, bambus – o tych surowcach będzie głośno przez cały rok 2022! Co ciekawe, nie zobaczymy ich tylko na ścianach czy podłogach… Surowce te znajdą swoje zastosowanie także w wykończeniu mebli, zabudowach wanien, kominków, a nawet w przedmiotach dekoracyjnych. Boom na naturalność we wnętrzu w roku 2022 będzie naprawę mocno odczuwalna.

Przeczytaj także: 4 najczęstsze błędy w aranżacji wnętrze-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com