Cegła między szafkami w kuchni. 3 propozycje kolorystyczne

Cegła między szafkami w kuchni. 3 propozycje kolorystyczne

Szukając pomysłu na wykończenie ściany nad blatem kuchennym, warto zwrócić uwagę na płytki z prawdziwej cegły. Wykończona nimi powierzchnia nada wnętrzu wyjątkowy klimat, dzięki czemu gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością! Podobają Ci się aranżacje kuchenne z wykorzystaniem cegły dekoracyjnej na ścianie, ale nie wiesz, na jaki odcień cegły postawić? Poznaj nasze propozycje!

Czerwona cegła w kuchni

Czerwona cegła we wnętrzu to surowość, a jednocześnie przytulność. Z czego to wynika? Surowość prawdziwej cegły wiąże się z tym, że przeważnie kojarzymy ją z wnętrzami niewykończonymi, jak również budynkami nieotynkowanymi. Przytulność z kolei znajduje swoje uzasadnienie w barwie starej cegły. Klasyczny kolor czerwony doskonale ociepla pomieszczenie.

Decydując się na cegłę czerwoną do swojej kuchni, należy wziąć pod uwagę kolor mebli kuchennych, a także styl wnętrzarski, na jaki postawiliśmy. Jeśli będą to czarne meble, a cała kuchnia zostanie urządzona w stylu industrialnym/ loft, to owszem – najlepszym rozwiązaniem będzie cegła w kolorze czerwonym, pomarańczowo-rudym. Tak dobrane elementy wystroju idealnie wpiszą się w stylistykę industrialną.

Płytki z cegły idealne do wnętrz w stylu industrialnym oraz loft znajdziesz TUTAJ.

Stara cegła w kuchni

Retro cegła najlepiej sprawdzi się w kuchniach stylizowanych na tradycyjne, rustykalne, vintage, a także… nowoczesne!

Trzy pierwsze style wnętrzarskie odwołują się do przeszłości, zatem wnętrza stylizowane zgodnie z ich zasadami koniecznie powinny uwzględniać element, jakim jest stara cegła. W tym wypadku stanowczo wskazujemy na płytki z cegły rozbiórkowej, ponieważ tylko one stworzą w kuchni klimat dawnych lat. Prawdziwa cegła ułożona nad blatem kuchennym idealnie wkomponuje się w stylistykę tradycyjną, rustykalną czy vintage, dzięki niejednolitej barwie i nieregularnej fakturze.

Stara cegła jest bardzo uniwersalnym materiałem dekoracyjnym, dlatego też sprawdza się prawie w każdej stylizacji. Bardzo często zdobi ona ściany kuchni nowoczesnych, idealnie komponując się z drewnianym blatem i meblami w kolorze białym lub szarym. To jedne z najczęściej spotykanych widoków kuchennych, jeśli chodzi o aranżacje nowoczesne, w których wykorzystuje się płytki ze starej cegły.  

Które kolekcje starej cegły polecamy do kuchni nawiązującej swoją stylistyką do przeszłości lub wręcz przeciwnie do czasów nowoczesnych? Sprawdź: Retro Classic, Retro Modern, Retro Mix.

Biała cegła na ścianie w kuchni

Biała cegła dekoracyjna idealnie pasuje do klimatu prowansalskiego, skandynawskiego czy minimalistycznego. Biel jest kolorem, który optycznie powiększa przestrzeń, nadaje mu lekkości, a przy tym zawsze wygląda elegancko. Płytki ceglane w kolorze białym będą więc doskonałym wyborem dla tych osób, które lubią się otaczać jasnymi, stonowanymi barwami oraz cenią sobie ład czy poczucie przestronności.

Przemawia do Ciebie motyw białej cegły dekoracyjnej ułożonej w przestrzeni międzyszafkowej w kuchni? Rozważ zatem zabudowę kuchenną w tym samym kolorze (białym), drewniany blat oraz sprzęt AGD w kolorze czarnym. Tego typu aranżacja cieszy się olbrzymią popularnością zarówno w małych, jak i dużych kuchniach.

Pamiętaj także, że najlepszy efekt wizualny osiągniesz, jeśli kupisz płytki z ciętej cegły, a następnie pomalujesz je białą farbą? To dlatego, że tylko cegła rozbiórkowa na ścianę posiada oryginalną, niedoskonałą strukturę i kształt. Kiedy potraktujesz ją białą farbą, osiągniesz spektakularny efekt wizualny, jakiego nie jest w stanie zaoferować żadna imitacja cegły…

W ofercie naszego sklepu znajdziesz jasną cegłę dekoracyjną. Sprawdź, czy nie szukasz właśnie jej! Produkt dostępny TUTAJ.

Czarna cegła w kuchni

Cegła w kolorze czarnym to odważna i niesztampowa propozycja na wykończenie ściany nad blatem kuchennym w aranżacjach minimalistycznych i nowoczesnych. Pomalowanie płytek z prawdziwej cegły na kolor czarny i zastosowanie ich w kuchni nie musi od razu grozić tym, że nasze pomieszczenie stanie się ciemne, ponure czy optycznie się pomniejszy (choć często o tym słyszymy w przypadku ciemnych barw we wnętrzu).

Kluczem do sukcesu jest umiejętne zestawienie ze sobą wszystkich elementów wystroju. Przykładowo, decydując się na użycie czarnej cegły w kuchni nad blatem, warto rozważyć opcję mebli, jak również blatu w kolorze białym. W taki oto sposób zrównoważymy wyrazistą czerń, a cała aranżacja zyska niezwykle wyrafinowany, elegancki i interesujący wydźwięk. Oczywiście istotny będzie także dobór oświetlenia i dodatków – tutaj przyda się zarówno rozwaga, jak i kreatywność.

Przeczytaj także: Stara cegła w kuchni – 3 niezawodne pomysły na wykończenie ścian



e-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com