Kolory roku 2021 w aranżacji loftowej

Kolory roku 2021 w aranżacji loftowej

Najmodniejsze kolory roku 2021 – uzasadnienie wyboru

Zastanawiasz się, jakie przesłanki towarzyszyły specjalistom Instytutu Pantone podczas wyboru kolorów roku 2021: szarego (Ultimate Gray) oraz żółtego (Illuminating)? To odpowiedź na nową rzeczywistość – pandemię, która najprościej rzecz ujmując, odwróciła świat do góry nogami.

Stonowany szary to nawiązanie do solidnych i niezawodnych fundamentów, spokojnych kamienistych plaż. Pod tym kolorem kryje się magazyn siły, która przetrwa każdą próbę, w tym wypadku próbę czasu. Świetlisty żółty jest z kolei barwą symbolizującą nadzieję i energię do walki z pandemią. Ma rozświetlać wszystko i wszystkich dookoła oraz pobudzać do życia. W największym skrócie właśnie tak przedstawia się historia o odcieniach 2021, które decyzją amerykańskiego instytutu zdominują trendy modowe, graficzne i wnętrzarskie.

 

Szarość i żółć we wnętrzach – zawsze modne połączenie kolorystyczne

Zastosowanie odcienia szarego w aranżacji wnętrz jest stosunkowo proste. Barwa ta stanowi neutralną bazę wielu stylizacji, zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych. Świetnie komponuje się z wyrazistymi kolorami przemycanymi do pomieszczeń w postaci mebli i dodatków. Zauważmy, że obecnie na aranżacje z udziałem różnych odcieni szarości napotykamy niemal w co drugim polskim domu bądź mieszkaniu. Duet szarości i żółtego dobrze sprawdza się w we wnętrzach klasycznych, eklektycznych i nowoczesnych, ale to w stylu industrialnym prezentuje się najlepiej! 

 

 

Ultimate Gray i Illuminating – kolory idealne do wnętrza industrialnego

Kolorystyczny duet roku 2021 najlepiej pasuje do przestronnych apartamentów, surowych loftów itp. Szarość betonu architektonicznego, surowego tynku, solidne meble industrialne wykonane z litego drewna i stali malowanej techniką proszkową na czarno (np. stół jadalnianystolik kawowy), metalowy regał na książki, donice i oświetlenie w stylu loft – w takim oto towarzystwie optymistyczna żółć zaprezentuje się znakomicie, a samo pomieszczenie zyska niebanalny charakter.

Zastanawiasz się, jakie dodatki w kolorze energetycznej żółci wybrać do wnętrza loftowego? Co powiesz na designerski fotel, sofę lub narożnik, gładkie zasłony, a może dywan bądź intrygujące plakaty?

 

Loftowe wnętrza niezmiennie elektryzują – co za tym przemawia?

Aranżacje industrialne uważane są za chłodne i surowe, a mimo to trafiają w nasze gusta… Z czego to wynika? Być może znudziła nam się perfekcja, elegancja, harmonia i porządek, a więc cechy, które nieoficjalnie przypisaliśmy wnętrzom mieszkalnym? Klasyczne rozwiązania wnętrzarskie z upływem lat stają się zwyczajnie nudne, sztampowe, a styl industrialny jest tak inny – niedoskonały, nieskrępowany, odważny, autentyczny, pociągający.

Wnętrza utrzymane w stylistyce industrialnej stają się jeszcze ciekawsze, kiedy dopuszczamy się w nich śmiałych modyfikacji. Nie bójmy się zatem wprowadzić do naszego industrialnego salonu czy sypialni optymistycznej, modnej żółci. Taka nuta ekstrawagancji w lofcie jest mile widziana!

 

Przeczytaj także: Meble industrialne – modne i funkcjonalne. Skąd bierze się ich popularność?