Cegła dekoracyjna w nietypowych odsłonach. Zainspiruj się

Cegła dekoracyjna w nietypowych odsłonach. Zainspiruj się

Boom na ceglany design trwa w najlepsze. W ofertach producentów materiałów wykończeniowych znajdziemy dziś cegły dekoracyjne, które zachwycają nie tylko kolorami czy strukturami, ale i materiałami, z jakich są wykonane. Ta różnorodność doskonale ilustruje bogactwo współczesnych cegieł, otwierając przed nami niezliczone możliwości aranżacyjne. Przygotuj się na inspirującą podróż przez świat cegieł wewnętrznych. Przed Tobą 3 najciekawsze propozycje!

Spis treści:

  1. Cegła dekoracyjna brązowa
  2. Cegła dekoracyjna biała
  3. Cegła dekoracyjna antracytowa

Cegła dekoracyjna brązowa

Prawdziwe cegły charakteryzują się czerwoną lub pomarańczową barwą. Zdarza się jednak, że występują w odcieniach brązu, co może wynikać zarówno z użytej do produkcji gliny, jak i samej techniki ich wytwarzania. Przykładowo, seria płytek ceglanych SPIEK, dostępna w naszym sklepie, posiada brązowo-czarne ubarwienie, które w mniejszych ilościach uzupełniają akcenty żółtego, pomarańczowego, a nawet różowego. Efekt, jaki tworzy po ułożeniu na ścianie, przechodzi najśmielsze oczekiwania! Uznawana jest za specyficzną, nie tylko ze względu na wypalanie w piecu i osiągnięty rezultat w postaci „przepalonej cegły”, ale także z powodu ograniczonej dostępności, wynikającej z rzadkości występowania. Czy warto rozważyć jej zakup? Zdecydowanie – brązowa cegła dekoracyjna nada wnętrzu naturalnego wyglądu, jednocześnie kreując w nim ciepły i przytulny klimat. Jeśli marzysz o uroczej aranżacji w stylu tradycyjnym lub rustykalnym, to obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.

Cegła dekoracyjna biała

Cegły w kolorze białym, ale również kremowym, stały się bardzo popularne ze względu na swoją elegancję i subtelny wygląd. Świetnie odnajdują się we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych oraz skandynawskich. Co ciekawe, ich zastosowanie rekomenduje się w przypadku niewielkich i słabo doświetlonych pomieszczeń, ponieważ wówczas unikamy efektu przytłoczenia, które mogłoby być skutkiem nieumiejętnego wykorzystania klasycznych cegieł.

Myśląc o zakupie białej cegły, warto wyjść poza schematy. Wybór pomiędzy płytkami gipsowymi czy betonowymi, a nawet fototapetą, w momencie, gdy zależy Ci na autentycznym wyniku, byłby sporym błędem. Czy wiesz, że możesz kupić płytki ze starej cegły, a po ułożeniu ich na ścianie, pomalować na biało? Innym sposobem na stworzenie intrygującej ściany z białych cegieł jest metoda Germen schmear. Polega ona na nałożeniu odpowiedniej warstwy zaprawy cementowo-piaskowej na powierzchnię cegieł, a następnie jej umiejętnym rozprowadzeniu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: German schmear, czyli jak stworzyć urokliwy ceglany mur w białym kolorze

Biała cegła niewątpliwie przyciąga wzrok, jednak obecnie równie modnym wyborem są beżowe odcienie. Jeśli kolor ten jest już obecny w Twoim wnętrzu lub myślisz o jego zastosowaniu, może warto wzbogacić aranżację o beżowe płytki z prawdziwej cegły? W ten sposób przełamiesz monotonię i dodasz przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Cegła dekoracyjna antracytowa

Zbliżony do czerni, jednak posiadający minimalną domieszkę szarości… Pora na cegłę w szalenie modnym, a zarazem intrygującym kolorze antracytowym! To idealny wybór do nowoczesnych wnętrz, gdzie elegancja łączy się z odważną kolorystyką, tworząc unikalną atmosferę. Aby tak się stało, należy zatroszczyć się o wyraźne kontrasty w pomieszczeniu – jest to bowiem kluczowy krok w uzyskaniu efektu wow! Zestawienie antracytowej cegły z jasnymi kolorami ścian i wysokiej jakości materiałami dekoracyjnymi, takimi jak drewno, beton czy metal, stanowi jedną z najprostszych dróg do osiągniecia tego celu jest.

Jeśli szukasz gotowego, a przy tym solidnego rozwiązania w omawianym kolorze, antracytowym, to polecamy płytki klinkierowe ręcznie formowane. Cechuje je nie tylko wyjątkowy design, lecz także niezwykła trwałość. Poniżej przedstawiamy dwie interesujące serie do rozważenia:

  • Obsidiaan – dominuje w niej antracyt w nieśmiałym towarzystwie brązu i fioletu
  • Peelparel – antracytowi towarzyszą tu delikatne, białe drobinki

Przeczytaj także: Odkryj potencjał cegły w projektowaniu wnętrze-cegla.pl Reviews with ekomi-pl.com