PROTECT GUARD WL MAT - IMPREGNAT DO CEGŁY I KLINKIERU NA ŚCIANĘ I PODŁOGĘ
  • PROTECT GUARD WL MAT - IMPREGNAT DO CEGŁY I KLINKIERU NA ŚCIANĘ I PODŁOGĘ

PROTECT GUARD WL MAT - IMPREGNAT DO CEGŁY I KLINKIERU NA ŚCIANĘ I PODŁOGĘ

159,00 zł

(159,00 zł za pojemnik)

Pojemność
Towar dostępny tylko na zamówienie Ilość

1 litr pokrywa: 5 m²  (2 warstwy)

• Ochrona przed wodą, olejami, zabrudzeniami,

• Efekt po nałożeniu - Matowy,

• Zalecamy zastosowanie na ścianach, podłogach i elewacjach,

• Łatwy i szybki w użyciu, posiada właściwości antystatyczne,

• Chroni wszystkie porowate materiały budowlane (beton, terakota, cegła itd.), nadając im matowe wykończenie, które uwydatnia oryginalny kolor powierzchni,

• Materiały są zatem znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i dłużej wyglądają jak nowe,

• Ze względu na właściwości przenikania, umożliwia podłożom przepuszczanie powietrza i pary wodnej,

• Odporny na promieniowanie UV i nie żółknie wraz z upływem czasu.

Impregnat ProtectGuard WL Mat – trwałe zabezpieczenie cegły, klinkieru i nie tylko – pogłębienie koloru i efekt mokrego matu.

ProtectGuard WL Flat Finish jest preparatem wodoodpornym, odpornym na wszelkiego rodzaju oleje i inne zabrudzenia. Wystarczy jedna aplikacja, żeby zabezpieczyć Państwa powierzchnie przed zanieczyszczeniami powietrza, tłuszczami, wodą, kwaśnymi deszczami oraz zanieczyszczeniami przemysłowymi. Produkt marki ProtectGuard WL Flat Finsh może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, bez żadnych ograniczeń dla materiałów porowatych:  

  • kamień naturalny, 
  • terakota (płytki podłogowe), 
  • cegła beton, 
  • cement, 
  • piaskowiec, 
  • tynki  

W przypadku powierzchni poziomych zewnętrznych (cegła, kamień, beton) polecamy stosować nie rozcieńczony ProtectGuard WF.

Potrzebujesz pomocy w doborze chemii montażowej do płytek ceglanych? Zapraszamy do kontaktu!


Każdego dnia pomagamy naszym klientom w doborze odpowiedniej chemii montażowej, a także  jej ilości, aby nasi klienci mogli dobrze zamocować oraz zabezpieczyć  płytki ze starej cegły rozbiórkowej na swoich ścianach i  podłogach. Jesteśmy dla Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.
- Przemek +48 724 077 177stawicki@e-cegla.pl 
- Tatiana +48 785 330 983tatiana@e-cegla.pl 
- Julita +48 693 851 416olifierko@e-cegla.pl

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego warto wybrać chemię montażową od e-Cegła?
Po wybraniu wymarzonych płytek ceglanych nie możemy zapomnieć o dobraniu chemii montażowej aby dopełnić efekt starego muru. Warto pamiętać o tym, że słabej jakości akcesoria montażowe mogą pogorszyć efekt końcowy a nawet całkowicie go zniweczyć. Ze względu ąna wieloletni staż pracy z naturalnym produktem jakim jest cegła dobrze wiemy jak o nią zadbać, aby mogła zachwycać przez następne lata… W naszej ofercie proponujemy jedynie najlepszej jakości produkty, które są sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów oraz używamy ich podczas naszego autoryzowanego montażu.

Dlaczego impregnacja jest ważna? 
Impregnacja jest niezbędnym procesem przy kładzeniu płytek ze starej cegły ponieważ zabezpiecza płytki przed wchłanianiem wody, płynów, olejów, a także przed powstawaniem mchów czy porostów. Impregnaty mają na celu utwardzenie materiału, ułatwienie w utrzymaniu czystości dzięki swojemu działaniu antystatycznemu. Impregnat zastosowany na zewnątrz zabezpiecza przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi i przemysłowymi, promieniowaniem UV. Nasze impregnaty są przyjazne dla środowiska.

Jakie są rodzaje impregnatów, jak i gdzie je stosować? 
W naszej ofercie posiadamy impregnaty bezbarwne jak i pogłębiające kolor. Impregnat „mokra cegła” zabezpiecza płytki w taki sam sposób jak impregnat bezbarwny, a w dodatku ożywia barwę płytek dekoracyjnych. Oferujemy również impregnaty dające efekt matowy i połyskowy, a także specjalny impregnat wzmacniający idealny do elewacji, architektury ogrodowej i kominów. Impregnację zalecamy wykonać w każdym pomieszczeniu, w którym znajdzie się cegiełka, a także na zewnątrz budynków. Dlaczego warto? Jedna impregnacja pozwoli cieszyć się pięknymi płytkami spokojnie przez kolejne 8 lat, dzięki czemu nie będzie powodów do zmartwień o zniszczenie cegły.

Czy chemia montażowa od e-Cegła nadaje się na elewację? 
Tak, nasze produkty spełniają wszystkie normy aby je stosować na elewacjach.

Jaki kolor fugi wybrać i jak ją nałożyć? 
Na naszej stronie oferujemy fugi gruboziarniste, produkowane według starej rzemieślniczej receptury. Posiadamy 3 kolory: stara biel, szary, antracyt. Kolor fugi może pomóc przy uzyskaniu jaśniejszego bądź ciemniejszego efektu końcowego na ścianie czy elewacji. Wybór koloru polecamy w zależności od miejsca, w którym znajduje się płytka, upodobań klienta, ilości światła które dociera, oświetlenia i wszystkich dodatków czyli meble, ozdoby, roślinność, kolorystyka innych ścian. Zawsze prosimy aby pamiętać, że każdy element ma duże znaczenie na efekt końcowy.

Jak montować aby zrobić to poprawnie? 
Na naszej stronie posiadamy pełną instrukcję montażu płytek w zakładce MONTAŻ, a także wszelkie informacje jak poprawnie zaimpregnować płytki czy zaaplikować fugę w zakładce „impregnacja i  fugowanie”, „instrukcja montażu” w kartach dedykowanych dla każdego produktu. Jeśli jednak mają Państwo inne pytania lub coś jest nie do końca jasne zawsze pozostajemy do dyspozycji!

Czy gruntowanie ma znaczenie? 
Oczywiście, że tak! Grunt e-Cegła to preparat na bazie najwyżej jakości wodnej dyspersji żywicy akrylowej. Grunt wzmacnia podłoże, zmniejsza nasiąkliwość, zapobiega pyleniu, co sprawia iż zamontowane płytki będą jeszcze lepiej się trzymać. Preparat nadje się do ścian i na podłogi.   

• Używaj produktu w czystej postaci, nie rozcieńczaj.

• Przed użyciem dobrze wstrząsnąć produktem. Zawsze przeprowadzaj test wstępny.

• ProtectGuard® nakłada się na 2 warstwy. Najlepiej nakładać za pomocą wałka lub pędzla. 

• Nałóż pierwszą warstwę na powierzchnię. Pozwól produktowi wniknąć i wyschnąć (od 15 do 30 minut w zależności od porowatości i temperatury materiału), a następnie nałożyć drugą warstwę.

• Nie nakładaj nadmiernie, usuń nadmiar produktu przed suszeniem.

• Czas schnięcia: 24 godziny.

• Optymalny efekt zostanie osiągnięty po 5 -7 dniach od zastosowania.

10 innych produktów w tej samej kategorii: