MOCNY KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU
 • MOCNY KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU
 • MOCNY KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU

MOCNY KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU

74,00 zł

(74,00 zł za opak. 25kg)

Wysyłka od 48h do 5 dni roboczych
Ilość

Opakowanie 25kg wystarczy na około 6m².

Do przyklejania cegły, klinkieru i innych:

 • w wewnątrz i na zewnątrz,  
 • mrozoodporna, wodoodporna i elastyczna po związaniu,  
 • na ściany i podłogi,  do podłoży ogrzewanych,  
 • do przyklejania na stabilnych powierzchniach z betonu,
 • powierzchniach poziomych i pionowych z anhydrytu,
 • tynkach wapienno-cementowych i gipsowych, na balkonach i cokołach,  
 • przeznaczony do miejsc narażonych na zamoczenie pośrednie (strefy przyziemia, cokoły),  
 • do formatów maksymalnie 50 cm x 50 cm.  

Podłoże musi być nośne, suche, czyste, wolne od kurzu, nie przemarznięte i wolne od resztek środków antyadhezyjnych. Stare powłoki malarskie, oleje, tłuszcze i inne resztki osłabiające przyczepność muszą zostać usunięte, zagruntować.

Grubość warstwy:

2 – 10 mm

Klasa:

C2TE

Przyczepność początkowa:

≥ 1,0 N/mm2

Przyczepność po zanurzeniu w wodzie:

≥ 1,0 N/mm2

Przyczepność po starzeniu termicznym:

≥ 1,0 N/mm2

Przyczepność po cyklach zamrażania i rozmrażania: 

≥ 1,0 N/mm2

Czas otwarty po 30min.:

≥ 0,5 N/mm2

Czas przydatności do użycia:

12 mies. 

Spoinowanie po:

24 godz. 

Użytkowanie po:

72 godz.

Pełne obciążenie po:

14 dniach

Temperatura stosowania:

od +5°C do +25°C

Zużycie: rozmiar pacy/zużycie

4 mm ok. 1,9 kg/m2 
6 mm ok. 2,6 kg/m2 
8 mm ok. 3,8 kg/m2
10 mm ok. 4,5 kg/ m2

Zaprawa klejowa do płytek ceglanych, klinkierowych i nie tylko.

Nasza zaprawa jest fabrycznie przygotowaną mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków, gotową do użycia po dodaniu wody przeznaczoną do klejenia wszelkich okładzin ceramicznych. Uelastyczniony klej o uniwersalnym przeznaczeniu, łączący w sobie dobre właściwości aplikacyjne z podwyższonymi parametrami technicznymi. W produkcie zastosowano skład surowców pozwalający w szerokim zakresie zmieniać ilość wody zarobowej i dzięki temu zmieniać docelową konsystencję zaprawy. Klej świetnie nadaje się do klejenia na powierzchniach pionowych, pozwalając na klejenie dużych formatów (nawet 50 x 50 cm) ”od góry”, bez ryzyka spływu. Dzięki możliwości zmiany konsystencji przez dodanie wody można zmienić właściwości kleju na rozpływny. Składniki kleju są tak dobrane by nawet przy konsystencji rozpływnej klej stabilnie utrzymywał wypoziomowane płytki.

Potrzebujesz pomocy w doborze chemii montażowej do płytek ceglanych? Zapraszamy do kontaktu!


Każdego dnia pomagamy naszym klientom w doborze odpowiedniej chemii montażowej, a także  jej ilości, aby nasi klienci mogli dobrze zamocować oraz zabezpieczyć  płytki ze starej cegły rozbiórkowej na swoich ścianach i  podłogach. Jesteśmy dla Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.
- Przemek +48 724 077 177stawicki@e-cegla.pl 
- Tatiana +48 785 330 983tatiana@e-cegla.pl
- Julita +48 693 851 416olifierko@e-cegla.pl

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego warto wybrać chemię montażową od e-Cegła?
Po wybraniu wymarzonych płytek ceglanych nie możemy zapomnieć o dobraniu chemii montażowej aby dopełnić efekt starego muru. Warto pamiętać o tym, że słabej jakości akcesoria montażowe mogą pogorszyć efekt końcowy a nawet całkowicie go zniweczyć. Ze względu ąna wieloletni staż pracy z naturalnym produktem jakim jest cegła dobrze wiemy jak o nią zadbać, aby mogła zachwycać przez następne lata… W naszej ofercie proponujemy jedynie najlepszej jakości produkty, które są sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów oraz używamy ich podczas naszego autoryzowanego montażu.

Dlaczego impregnacja jest ważna? 
Impregnacja jest niezbędnym procesem przy kładzeniu płytek ze starej cegły ponieważ zabezpiecza płytki przed wchłanianiem wody, płynów, olejów, a także przed powstawaniem mchów czy porostów. Impregnaty mają na celu utwardzenie materiału, ułatwienie w utrzymaniu czystości dzięki swojemu działaniu antystatycznemu. Impregnat zastosowany na zewnątrz zabezpiecza przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi i przemysłowymi, promieniowaniem UV. Nasze impregnaty są przyjazne dla środowiska.

Jakie są rodzaje impregnatów, jak i gdzie je stosować? 
W naszej ofercie posiadamy impregnaty bezbarwne jak i pogłębiające kolor. Impregnat „mokra cegła” zabezpiecza płytki w taki sam sposób jak impregnat bezbarwny, a w dodatku ożywia barwę płytek dekoracyjnych. Oferujemy również impregnaty dające efekt matowy i połyskowy, a także specjalny impregnat wzmacniający idealny do elewacji, architektury ogrodowej i kominów. Impregnację zalecamy wykonać w każdym pomieszczeniu, w którym znajdzie się cegiełka, a także na zewnątrz budynków. Dlaczego warto? Jedna impregnacja pozwoli cieszyć się pięknymi płytkami spokojnie przez kolejne 8 lat, dzięki czemu nie będzie powodów do zmartwień o zniszczenie cegły.

Czy chemia montażowa od e-Cegła nadaje się na elewację? 
Tak, nasze produkty spełniają wszystkie normy aby je stosować na elewacjach.

Jaki kolor fugi wybrać i jak ją nałożyć? 
Na naszej stronie oferujemy fugi gruboziarniste, produkowane według starej rzemieślniczej receptury. Posiadamy 3 kolory: stara biel, szary, antracyt. Kolor fugi może pomóc przy uzyskaniu jaśniejszego bądź ciemniejszego efektu końcowego na ścianie czy elewacji. Wybór koloru polecamy w zależności od miejsca, w którym znajduje się płytka, upodobań klienta, ilości światła które dociera, oświetlenia i wszystkich dodatków czyli meble, ozdoby, roślinność, kolorystyka innych ścian. Zawsze prosimy aby pamiętać, że każdy element ma duże znaczenie na efekt końcowy.

Jak montować aby zrobić to poprawnie? 
Na naszej stronie posiadamy pełną instrukcję montażu płytek w zakładce MONTAŻ, a także wszelkie informacje jak poprawnie zaimpregnować płytki czy zaaplikować fugę w zakładce „impregnacja i  fugowanie”, „instrukcja montażu” w kartach dedykowanych dla każdego produktu. Jeśli jednak mają Państwo inne pytania lub coś jest nie do końca jasne zawsze pozostajemy do dyspozycji!

Czy gruntowanie ma znaczenie? 
Oczywiście, że tak! Grunt e-Cegła to preparat na bazie najwyżej jakości wodnej dyspersji żywicy akrylowej. Grunt wzmacnia podłoże, zmniejsza nasiąkliwość, zapobiega pyleniu, co sprawia iż zamontowane płytki będą jeszcze lepiej się trzymać. Preparat nadje się do ścian i na podłogi.   

Impregnacja, fugowanie:

Zalecamy impregnację każdego położonego m², a w szczególności gdy cegiełka jest ułożona w łatwo brudzących się miejscach takich jak kuchnia, łazienka, okolice kominka itp. Impregnacji należy dokonać minimum tydzień po położeniu jednak zalecamy dwu tygodniowy odstęp żeby cegła mogła dobrze wyschnąć.

 • Impregnat należy równomiernie nanosić pędzlem, wałkiem lub natryskowo (zalecamy ostatnią opcję ze względu na wydajność). Drugą warstwę nakładać nie później niż po upływie 30 minut na jeszcze wilgotną powierzchnię. Zaimpregnowane podłoże należy chronić przed opadami atmosferycznymi i innymi zanieczyszczeniami do 24 godzin (do całkowitego wyschnięcia). Nie nakładać preparatu na powierzchnie poprzednio zaimpregnowane. Jeżeli chcemy fugować na mokro najlepiej użyć oleju do cegły a po fugowaniu zaimpregnować powierzchnię.

Nasze fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą dzięki temu wykończenie fugi wygląda bardziej estetycznie oraz nie ma problemów z odpadającą fugą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

 • Zawartość worka rozrobić z ok. 3,0 - 3,5 l czystej wody za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji „mokrej ziemi“. Zaprawa jest gotowa do użycia kiedy po ściśnięciu jej w dłoni tworzy zwartą bryłkę bez śladów wody. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez ok. jedną godzinę. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy układać na cegłach za pomocą kielni „fugówki“ i pacy z tworzywa lub stali. Zaraz po nałożeniu należy wyrównać powierzchnię spoiny przy pomocy kielni do spoinowania. Tak zaspoinowany mur chronić przed wpływem warunków atmosferycznych przez min 3 dni. Jeśli temperatura jest niska (poniżej 15°C) a wilgotność wysoka (np. deszcz) czas stosowania osłon należy wydłużyć do kilku dni. Szerokość i głębokość spoiny powinna mieścić się w przedziale 10 – 20 mm, dopuszcza się miejscowo większy wymiar do maksymalnie 25 mm.

Wybierz chemię montażową

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Świadczymy usługę autoryzowanego montażu płytek na terenie całego kraju zarówno małe realizacje prywatne jak i wielkopowierzchniowe projekty komercyjne. Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana/y naszymi usługami zapraszam do wybrania odpowiedniej opcji w formularzu kontaktowym

Instrukcja samodzielnego montażu płytek na ścianie MONTAŻ

Przygotowanie i aplikacja

Zawartość worka rozrobić z odpowiednią ilością czystej wody (zgodnie z zaleceniami) za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji wolnej od grudek. Po ok. 5 min. należy ponownie krótko zamieszać uzyskaną masę. Klej powinien uzyskać żelowatą konsystencję. Docelową konsystencję, dopasowaną do przeznaczenia, można uzyskać odpowiednio zmieniając ilość wody. Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użycia przez ok. trzy godziny. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy nakładać pacą zębatą o odpowiednim rozmiarze dostosowanym do gabarytów płytek. Nie należy nakładać kleju na powierzchnie większą niż 1,5 m2. Płytki należy układać przed rozpoczęciem procesu tworzenia „naskórka”. Ułożoną glazurę lub terakotę docisnąć mocno do podłoża tak, aby cała powierzchnia płytki pokryta była klejem. Spoiny należy oczyścić z resztek kleju zanim ten stwardnieje. Próby usunięcia związanego kleju mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni glazury.  
Klej nie nadaje się do wyrównywania podłoża. W razie takiej konieczności należy użyć zaprawy wyrównującej.

Warunki stosowania

Temperatura powietrza, podłoża jak i produktu powinna zawierać się w granicach +5°C do +25°C. Niższa lub wyższa temperatura od optymalnej wpływa negatywnie na właściwości produktu. Podczas nakładania i wiązania (pierwsze 24h) Optoflex Eastic Easy należy chronić go przed nadmiernym nasłonecznieniem, silnym wiatrem, mrozem i opadami deszczu. W trakcie aplikacji i obróbki należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej i BHP. Do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.

Czas wysychania

Płytki przyklejone po ok. 24 godzinach można spoinować. Pełne obciążanie może nastąpić nie wcześniej niż po 14 dniach.

Składowanie

Należy chronić przed wilgocią i przechowywać w suchym miejscu na paletach w oryginalnych opakowaniach. Otwarte opakowania należy szczelnie zamknąć. Czas składowania:12 miesięcy w zamkniętych, oryginalnych opakowaniach,  w temperaturze pow. +5°C. Data produkcji nadrukowana jest na opakowaniu.

Utylizacja

Tylko całkowicie opróżnione opakowania nadają się do ponownego przetworzenia. Resztki materiału, wysuszone, mogą być potraktowane jako odpady budowlane.

Wskazania bezpieczeństwa

Produkt w warunkach suchych jest produktem pylistym, w warunkach mokrych i wilgotnych posiada odczyn silnie alkaiczny. Stosować standardowe metody ochrony skóry, oczu i układu oddechowego. W razie kontaktu ze skórą dokładnie przemyć wodą. Przy kontakcie z oczami dodatkowo zgłosić się do lekarza.

Dalsze informacje

Poza czystą wodą do zaprawy nie wolno dodawać jakichkolwiek innych substancji. Powyższe informacje są opisem produktu. Należy traktować je jako ogólne wskazówki, powstałe w oparciu o nasze badania i doświadczenia praktyczne, które jednak nie uwzględniają wymogów konkretnego przypadku zastosowania. W związku z tym zalecamy przeprowadzenie prób. Parametry produktu mogą ulec drobnym zmianom w zakresie deklarowanej klasy nie wpływając na właściwości użytkowe i obróbkę. Z podanych informacji nie wynikają  jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze.

10 innych produktów w tej samej kategorii: