FUGA DO STAREJ CEGŁY I KLINKIERU 25KG – SZARA
  • FUGA DO STAREJ CEGŁY I KLINKIERU 25KG – SZARA
  • FUGA DO STAREJ CEGŁY I KLINKIERU 25KG – SZARA
  • FUGA DO STAREJ CEGŁY I KLINKIERU 25KG – SZARA

FUGA DO STAREJ CEGŁY I KLINKIERU 25KG – SZARA

99,00 zł

(3,96 zł za 1kg)

Wysyłka od 24h do 5 dni roboczych
Ilość

Najtańsza rustykalna fuga do starej cegły w przeliczeniu na 1kg!.

Opakowanie 25kg wystarczy na około 5m².

Wydajność: 5kg na m². tzn. jeśli kupiłeś 10m² cegły potrzebujesz 50kg fugi. 

Zaprawa z trasem do fugowania klinkieru.

  • Nie powoduje przebarwień
  • Odporna na agresywny wpływ środowiska
  • Minimalizuje ryzyko powstawania wykwitów 
  • Efekt starego muru

Czas obróbki: zależny od temperatury otoczenia, maksymalnie do 1 godziny

Dostępna w 5 kolorach: stara biel, szara, antracytowa, beżowa i odcienie brązu

Nasze rustykalne fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Szara zaprawa do fugowania starej cegły i klinkieru.

Gruboziarnista zaprawa do spoinowania starej cegły, płytek ze starej cegły z trasem. Zaprawa charakteryzuje się wysoką przyczepnością do krawędzi cegły oraz płytki. Specjalny dobór kruszyw, spoiw oraz pigmentów zapewnia stabilny i trwały kolor. Łatwa w obróbce, po związaniu mrozoodporna. Do wewnątrz i na zewnątrz. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Produkt po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporny. Wymieszany z wodą tworzy jednorodną gruboziarnistą masę plastyczną. Mieszanka zawiera tras który minimalizuje ryzyko powstawania białych wykwitów i zacieków na spoinach. Ponadto trass podnosi odporność na agresywny wpływ środowiska, powoduje niski skurcz wiążącej zaprawy, silne wiąże „wolne” wapno i uelastycznia fugę.

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Potrzebujesz pomocy w doborze chemii montażowej do płytek ceglanych? Zapraszamy do kontaktu!


Każdego dnia pomagamy naszym klientom w doborze odpowiedniej chemii montażowej, a także  jej ilości, aby nasi klienci mogli dobrze zamocować oraz zabezpieczyć  płytki ze starej cegły rozbiórkowej na swoich ścianach i  podłogach. Jesteśmy dla Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.
- Przemek +48 724 077 177stawicki@e-cegla.pl 
- Tatiana +48 785 339 983tatiana@e-cegla.pl
- Julita +48 693 851 416olifierko@e-cegla.pl

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego warto wybrać chemię montażową od e-Cegła?
Po wybraniu wymarzonych płytek ceglanych nie możemy zapomnieć o dobraniu chemii montażowej aby dopełnić efekt starego muru. Warto pamiętać o tym, że słabej jakości akcesoria montażowe mogą pogorszyć efekt końcowy a nawet całkowicie go zniweczyć. Ze względu ąna wieloletni staż pracy z naturalnym produktem jakim jest cegła dobrze wiemy jak o nią zadbać, aby mogła zachwycać przez następne lata… W naszej ofercie proponujemy jedynie najlepszej jakości produkty, które są sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów oraz używamy ich podczas naszego autoryzowanego montażu.

Dlaczego impregnacja jest ważna? 
Impregnacja jest niezbędnym procesem przy kładzeniu płytek ze starej cegły ponieważ zabezpiecza płytki przed wchłanianiem wody, płynów, olejów, a także przed powstawaniem mchów czy porostów. Impregnaty mają na celu utwardzenie materiału, ułatwienie w utrzymaniu czystości dzięki swojemu działaniu antystatycznemu. Impregnat zastosowany na zewnątrz zabezpiecza przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi i przemysłowymi, promieniowaniem UV. Nasze impregnaty są przyjazne dla środowiska.

Jakie są rodzaje impregnatów, jak i gdzie je stosować? 
W naszej ofercie posiadamy impregnaty bezbarwne jak i pogłębiające kolor. Impregnat „mokra cegła” zabezpiecza płytki w taki sam sposób jak impregnat bezbarwny, a w dodatku ożywia barwę płytek dekoracyjnych. Oferujemy również impregnaty dające efekt matowy i połyskowy, a także specjalny impregnat wzmacniający idealny do elewacji, architektury ogrodowej i kominów. Impregnację zalecamy wykonać w każdym pomieszczeniu, w którym znajdzie się cegiełka, a także na zewnątrz budynków. Dlaczego warto? Jedna impregnacja pozwoli cieszyć się pięknymi płytkami spokojnie przez kolejne 8 lat, dzięki czemu nie będzie powodów do zmartwień o zniszczenie cegły.

Czy chemia montażowa od e-Cegła nadaje się na elewację? 
Tak, nasze produkty spełniają wszystkie normy aby je stosować na elewacjach.

Jaki kolor fugi wybrać i jak ją nałożyć? 
Na naszej stronie oferujemy fugi gruboziarniste, produkowane według starej rzemieślniczej receptury. Posiadamy 3 kolory: stara biel, szary, antracyt. Kolor fugi może pomóc przy uzyskaniu jaśniejszego bądź ciemniejszego efektu końcowego na ścianie czy elewacji. Wybór koloru polecamy w zależności od miejsca, w którym znajduje się płytka, upodobań klienta, ilości światła które dociera, oświetlenia i wszystkich dodatków czyli meble, ozdoby, roślinność, kolorystyka innych ścian. Zawsze prosimy aby pamiętać, że każdy element ma duże znaczenie na efekt końcowy.

Jak montować aby zrobić to poprawnie? 
Na naszej stronie posiadamy pełną instrukcję montażu płytek w zakładce MONTAŻ, a także wszelkie informacje jak poprawnie zaimpregnować płytki czy zaaplikować fugę w zakładce „impregnacja i  fugowanie”, „instrukcja montażu” w kartach dedykowanych dla każdego produktu. Jeśli jednak mają Państwo inne pytania lub coś jest nie do końca jasne zawsze pozostajemy do dyspozycji!

Czy gruntowanie ma znaczenie? 
Oczywiście, że tak! Grunt e-Cegła to preparat na bazie najwyżej jakości wodnej dyspersji żywicy akrylowej. Grunt wzmacnia podłoże, zmniejsza nasiąkliwość, zapobiega pyleniu, co sprawia iż zamontowane płytki będą jeszcze lepiej się trzymać. Preparat nadje się do ścian i na podłogi.   

Impregnacja, fugowanie:

Zalecamy impregnację każdego położonego m², a w szczególności gdy cegiełka jest ułożona w łatwo brudzących się miejscach takich jak kuchnia, łazienka, okolice kominka itp. Impregnacji należy dokonać minimum tydzień po położeniu jednak zalecamy dwu tygodniowy odstęp żeby cegła mogła dobrze wyschnąć.

  • Impregnat należy równomiernie nanosić pędzlem, wałkiem lub natryskowo (zalecamy ostatnią opcję ze względu na wydajność). Drugą warstwę nakładać nie później niż po upływie 30 minut na jeszcze wilgotną powierzchnię. Zaimpregnowane podłoże należy chronić przed opadami atmosferycznymi i innymi zanieczyszczeniami do 24 godzin (do całkowitego wyschnięcia). Nie nakładać preparatu na powierzchnie poprzednio zaimpregnowane. Jeżeli chcemy fugować na mokro najlepiej użyć oleju do cegły a po fugowaniu zaimpregnować powierzchnię.

Nasze fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą dzięki temu wykończenie fugi wygląda bardziej estetycznie oraz nie ma problemów z odpadającą fugą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

  • Zawartość worka rozrobić z ok. 3,0 - 3,5 l czystej wody za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji „mokrej ziemi“. Zaprawa jest gotowa do użycia kiedy po ściśnięciu jej w dłoni tworzy zwartą bryłkę bez śladów wody. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez ok. jedną godzinę. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy układać na cegłach za pomocą kielni „fugówki“ i pacy z tworzywa lub stali. Zaraz po nałożeniu należy wyrównać powierzchnię spoiny przy pomocy kielni do spoinowania. Tak zaspoinowany mur chronić przed wpływem warunków atmosferycznych przez min 3 dni. Jeśli temperatura jest niska (poniżej 15°C) a wilgotność wysoka (np. deszcz) czas stosowania osłon należy wydłużyć do kilku dni. Szerokość i głębokość spoiny powinna mieścić się w przedziale 10 – 20 mm, dopuszcza się miejscowo większy wymiar do maksymalnie 25 mm.

Wybierz chemię montażową

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Podłoże

Przed rozpoczęciem prac należy oczyścić spoiny oraz cegły z ewentualnych resztek zaprawy i kurzu. Luźne cząstki pozostałe na powierzchni osłabią siłę wiązania i wytrzymałość. Cegły nie mogą być mokre ani zmrożone.

Przygotowanie i aplikacja

Zawartość worka rozrobić z ok. 3,0 - 3,5 l czystej wody za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji „mokrej ziemi“. Zaprawa jest gotowa do użycia kiedy po ściśnięciu jej w dłoni tworzy zwartą bryłkę bez śladów wody. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez ok. jedną godzinę. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy układać na cegłach za pomocą kielni „fugówki“ i pacy z tworzywa lub stali. Zaraz po nałożeniu należy wyrównać powierzchnię spoiny przy pomocy kielni do spoinowania. Tak zaspoinowany mur chronić przed wpływem warunków atmosferycznych przez min 3 dni. Jeśli temperatura jest niska (poniżej 15°C) a wilgotność wysoka (np. deszcz) czas stosowania osłon należy wydłużyć do kilku dni. Szerokość i głębokość spoiny powinna mieścić się w przedziale 10 – 20 mm, dopuszcza się miejscowo większy wymiar do maksymalnie 25 mm.

Warunki stosowania

Optymalne warunki do obróbki: temperatura powietrza, podłoża jak i produktu powinna zawierać się w granicach +5°C do +25°C. Niższa lub wyższa temperatura od optymalnej może wpływać negatywnie na właściwości produktu. W trakcie aplikacji i obróbki należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej i BHP. Do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.

Czas wysychania

Zaprawa normalnie wiążąca , pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach. Zaprawa po ok 24h powinna być twarda, zależy to jednak od warunków cieplno- wilgotnościowych.

Składowanie

Należy chronić przed wilgocią i przechowywać w suchym miejscu na paletach w oryginalnych opakowaniach. Otwarte opakowania należy szczelnie zamknąć. Czas składowania:12 miesięcy w zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w temperaturze pow. +5°C. 

Utylizacja

Tylko całkowicie opróżnione opakowania nadają się do ponownego przetworzenia. Resztkimateriału, wysuszone, mogą być potraktowane jako odpady budowlane lub śmieci domowe.

10 innych produktów w tej samej kategorii: