FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT
  • FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT
  • FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT
  • FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT
  • FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT
  • Nowy

FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT

99,00 zł

(3,96 zł za 1kg)

Wysyłka od 24h do 5 dni roboczych
Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT

FUGA DO CEGŁY CIĘTEJ I KLINKIERU 25 KG – ANTRACYT

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Najtańsza rustykalna fuga do starej cegły w przeliczeniu na 1kg!.

Opakowanie 25kg wystarczy na około 4m².

Wydajność: 6kg na m². tzn. jeśli kupiłeś 10m² cegły potrzebujesz 60kg fugi. 

Zaprawa z trasem do fugowania klinkieru.

  • Nie powoduje przebarwień
  • Odporna na agresywny wpływ środowiska
  • Minimalizuje ryzyko powstawania wykwitów 
  • Efekt starego muru

Czas obróbki: zależny od temperatury otoczenia, maksymalnie do 1 godziny

Dostępna w 3 kolorach: stara biel, szara, antracytowa

Nasze rustykalne fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Antracytowa zaprawa do fugowania cegły naturalnej i klinkieru.

Gruboziarnista zaprawa do spoinowania starej cegły, płytek ze starej cegły z trasem. Zaprawa charakteryzuje się wysoką przyczepnością do krawędzi cegły oraz płytki. Specjalny dobór kruszyw, spoiw oraz pigmentów zapewnia stabilny i trwały kolor. Łatwa w obróbce, po związaniu mrozoodporna. Do wewnątrz i na zewnątrz. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Produkt po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporny. Wymieszany z wodą tworzy jednorodną gruboziarnistą masę plastyczną. Mieszanka zawiera tras który minimalizuje ryzyko powstawania białych wykwitów i zacieków na spoinach. Ponadto trass podnosi odporność na agresywny wpływ środowiska, powoduje niski skurcz wiążącej zaprawy, silne wiąże „wolne” wapno i uelastycznia fugę.

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Impregnacja, fugowanie:

Zalecamy impregnację każdego położonego m², a w szczególności gdy cegiełka jest ułożona w łatwo brudzących się miejscach takich jak kuchnia, łazienka, okolice kominka itp. Impregnacji należy dokonać minimum tydzień po położeniu jednak zalecamy dwu tygodniowy odstęp żeby cegła mogła dobrze wyschnąć.

Nasze fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą dzięki temu wykończenie fugi wygląda bardziej estetycznie oraz nie ma problemów z odpadającą fugą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

Wybierz chemię montażową

NIEZDECYDOWANY/NA? ZAMÓW PRÓBKI

Podłoże

Przed rozpoczęciem prac należy oczyścić spoiny oraz cegły z ewentualnych resztek zaprawy i kurzu. Luźne cząstki pozostałe na powierzchni osłabią siłę wiązania i wytrzymałość. Cegły nie mogą być mokre ani zmrożone.

Przygotowanie i aplikacja

Zawartość worka rozrobić z ok. 3,0 - 3,5 l czystej wody za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji „mokrej ziemi“. Zaprawa jest gotowa do użycia kiedy po ściśnięciu jej w dłoni tworzy zwartą bryłkę bez śladów wody. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez ok. jedną godzinę. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy układać na cegłach za pomocą kielni „fugówki“ i pacy z tworzywa lub stali. Zaraz po nałożeniu należy wyrównać powierzchnię spoiny przy pomocy kielni do spoinowania. Tak zaspoinowany mur chronić przed wpływem warunków atmosferycznych przez min 3 dni. Jeśli temperatura jest niska (poniżej 15°C) a wilgotność wysoka (np. deszcz) czas stosowania osłon należy wydłużyć do kilku dni. Szerokość i głębokość spoiny powinna mieścić się w przedziale 10 – 20 mm, dopuszcza się miejscowo większy wymiar do maksymalnie 25 mm.

Warunki stosowania

Optymalne warunki do obróbki: temperatura powietrza, podłoża jak i produktu powinna zawierać się w granicach +5°C do +25°C. Niższa lub wyższa temperatura od optymalnej może wpływać negatywnie na właściwości produktu. W trakcie aplikacji i obróbki należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej i BHP. Do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.

Czas wysychania

Zaprawa normalnie wiążąca , pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach. Zaprawa po ok 24h powinna być twarda, zależy to jednak od warunków cieplno- wilgotnościowych.

Składowanie

Należy chronić przed wilgocią i przechowywać w suchym miejscu na paletach w oryginalnych opakowaniach. Otwarte opakowania należy szczelnie zamknąć. Czas składowania:12 miesięcy w zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w temperaturze pow. +5°C. 

Utylizacja

Tylko całkowicie opróżnione opakowania nadają się do ponownego przetworzenia. Resztkimateriału, wysuszone, mogą być potraktowane jako odpady budowlane lub śmieci domowe.