KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU
 • KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU

  KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU

  42,00 zł

  (42,00 zł za opak. 25kg)

  Wysyłka od 48h do 5 dni roboczych
  Ilość
  help_outlineZapytaj o produkt
  KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU

  KLEJ DO CEGŁY I KLINKIERU

  Akceptuję zasady polityki prywatności  

  Opakowanie 25kg wystarczy na około 6m².

  Zużycie od 3 do 4kg na m².

  Do przyklejania cegły, klinkieru i innych:

  • w wewnątrz i na zewnątrz,  
  • mrozoodporna, wodoodporna i elastyczna po związaniu,  
  • na ściany i podłogi,  do podłoży ogrzewanych,  
  • do przyklejania na stabilnych powierzchniach z betonu,
  • powierzchniach poziomych i pionowych z anhydrytu,
  • tynkach wapienno-cementowych i gipsowych, na balkonach i cokołach,  
  • przeznaczony do miejsc narażonych na zamoczenie pośrednie (strefy przyziemia, cokoły),  
  • do formatów maksymalnie 50 cm x 50 cm.  

  Podłoże musi być nośne, suche, czyste, wolne od kurzu, nie przemarznięte i wolne od resztek środków antyadhezyjnych. Stare powłoki malarskie, oleje, tłuszcze i inne resztki osłabiające przyczepność muszą zostać usunięte, zagruntować.

  Zaprawa klejowa do płytek ceglanych, klinkierowych i nie tylko.

  Nasza zaprawa jest fabrycznie przygotowaną mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków, gotową do użycia po dodaniu wody przeznaczoną do klejenia wszelkich okładzin ceramicznych. Elastyczny klej o uniwersalnym przeznaczeniu, łączący w sobie dobre właściwości aplikacyjne z podwyższonymi parametrami technicznymi. W produkcie zastosowano skład surowców pozwalający w szerokim zakresie zmieniać ilość wody zarobowej i dzięki temu zmieniać docelową konsystencję zaprawy. Klej świetnie nadaje się do klejenia na powierzchniach pionowych, pozwalając na klejenie dużych formatów (nawet 50 x 50 cm) ”od góry”, bez ryzyka spływu. Dzięki możliwości zmiany konsystencji przez dodanie wody można zmienić właściwości kleju na rozpływny. Składniki kleju są tak dobrane by nawet przy konsystencji rozpływnej klej stabilnie utrzymywał wypoziomowane płytki.

  Impregnacja, fugowanie:

  Zalecamy impregnację każdego położonego m², a w szczególności gdy cegiełka jest ułożona w łatwo brudzących się miejscach takich jak kuchnia, łazienka, okolice kominka itp. Impregnacji należy dokonać minimum tydzień po położeniu jednak zalecamy dwu tygodniowy odstęp żeby cegła mogła dobrze wyschnąć.

  Nasze fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą dzięki temu wykończenie fugi wygląda bardziej estetycznie oraz nie ma problemów z odpadającą fugą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.

  Wybierz chemię montażową

  Świadczymy usługę autoryzowanego montażu płytek na terenie całego kraju zarówno małe realizacje prywatne jak i wielkopowierzchniowe projekty komercyjne. Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana/y naszymi usługami zapraszam do wybrania odpowiedniej opcji w formularzu kontaktowym

  Przygotowanie i aplikacja

  Zawartość worka rozrobić z odpowiednią ilością czystej wody (zgodnie z zaleceniami) za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji wolnej od grudek. Po ok. 5 min. należy ponownie krótko zamieszać uzyskaną masę. Klej powinien uzyskać żelowatą konsystencję. Docelową konsystencję, dopasowaną do przeznaczenia, można uzyskać odpowiednio zmieniając ilość wody. Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użycia przez ok. trzy godziny. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy nakładać pacą zębatą o odpowiednim rozmiarze dostosowanym do gabarytów płytek. Nie należy nakładać kleju na powierzchnie większą niż 1,5 m2. Płytki należy układać przed rozpoczęciem procesu tworzenia „naskórka”. Ułożoną glazurę lub terakotę docisnąć mocno do podłoża tak, aby cała powierzchnia płytki pokryta była klejem. Spoiny należy oczyścić z resztek kleju zanim ten stwardnieje. Próby usunięcia związanego kleju mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni glazury.  
  Klej nie nadaje się do wyrównywania podłoża. W razie takiej konieczności należy użyć zaprawy wyrównującej.

  Warunki stosowania

  Temperatura powietrza, podłoża jak i produktu powinna zawierać się w granicach +5°C do +25°C. Niższa lub wyższa temperatura od optymalnej wpływa negatywnie na właściwości produktu. Podczas nakładania i wiązania (pierwsze 24h) Optoflex Eastic Easy należy chronić go przed nadmiernym nasłonecznieniem, silnym wiatrem, mrozem i opadami deszczu. W trakcie aplikacji i obróbki należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej i BHP. Do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.

  Czas wysychania

  Płytki przyklejone po ok. 24 godzinach można spoinować. Pełne obciążanie może nastąpić nie wcześniej niż po 14 dniach.

  Składowanie

  Należy chronić przed wilgocią i przechowywać w suchym miejscu na paletach w oryginalnych opakowaniach. Otwarte opakowania należy szczelnie zamknąć. Czas składowania:12 miesięcy w zamkniętych, oryginalnych opakowaniach,  w temperaturze pow. +5°C. Data produkcji nadrukowana jest na opakowaniu.

  Utylizacja

  Tylko całkowicie opróżnione opakowania nadają się do ponownego przetworzenia. Resztki materiału, wysuszone, mogą być potraktowane jako odpady budowlane.

  Wskazania bezpieczeństwa

  Produkt w warunkach suchych jest produktem pylistym, w warunkach mokrych i wilgotnych posiada odczyn silnie alkaiczny. Stosować standardowe metody ochrony skóry, oczu i układu oddechowego. W razie kontaktu ze skórą dokładnie przemyć wodą. Przy kontakcie z oczami dodatkowo zgłosić się do lekarza.

  Dalsze informacje

  Poza czystą wodą do zaprawy nie wolno dodawać jakichkolwiek innych substancji. Powyższe informacje są opisem produktu. Należy traktować je jako ogólne wskazówki, powstałe w oparciu o nasze badania i doświadczenia praktyczne, które jednak nie uwzględniają wymogów konkretnego przypadku zastosowania. W związku z tym zalecamy przeprowadzenie prób. Parametry produktu mogą ulec drobnym zmianom w zakresie deklarowanej klasy nie wpływając na właściwości użytkowe i obróbkę. Z podanych informacji nie wynikają  jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze.