

(62,50 zł za opak. 25kg)
Opakowanie 25kg wystarczy na około 6m².
Do przyklejania cegły, klinkieru i innych:
Podłoże musi być nośne, suche, czyste, wolne od kurzu, nie przemarznięte i wolne od resztek środków antyadhezyjnych. Stare powłoki malarskie, oleje, tłuszcze i inne resztki osłabiające przyczepność muszą zostać usunięte, zagruntować.
Grubość warstwy: | 2 – 10 mm |
Klasa: | C2TE |
Przyczepność początkowa: | ≥ 1,0 N/mm2 |
Przyczepność po zanurzeniu w wodzie: | ≥ 1,0 N/mm2 |
Przyczepność po starzeniu termicznym: | ≥ 1,0 N/mm2 |
Przyczepność po cyklach zamrażania i rozmrażania: | ≥ 1,0 N/mm2 |
Czas otwarty po 30min.: | ≥ 0,5 N/mm2 |
Czas przydatności do użycia: | 12 mies. |
Spoinowanie po: | 24 godz. |
Użytkowanie po: | 72 godz. |
Pełne obciążenie po: | 14 dniach |
Temperatura stosowania: | od +5°C do +25°C |
Zużycie: rozmiar pacy/zużycie | 4 mm ok. 1,9 kg/m2 |
Nasza zaprawa jest fabrycznie przygotowaną mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków, gotową do użycia po dodaniu wody przeznaczoną do klejenia wszelkich okładzin ceramicznych. Uelastyczniony klej o uniwersalnym przeznaczeniu, łączący w sobie dobre właściwości aplikacyjne z podwyższonymi parametrami technicznymi. W produkcie zastosowano skład surowców pozwalający w szerokim zakresie zmieniać ilość wody zarobowej i dzięki temu zmieniać docelową konsystencję zaprawy. Klej świetnie nadaje się do klejenia na powierzchniach pionowych, pozwalając na klejenie dużych formatów (nawet 50 x 50 cm) ”od góry”, bez ryzyka spływu. Dzięki możliwości zmiany konsystencji przez dodanie wody można zmienić właściwości kleju na rozpływny. Składniki kleju są tak dobrane by nawet przy konsystencji rozpływnej klej stabilnie utrzymywał wypoziomowane płytki.
Każdego dnia pomagamy naszym klientom w doborze odpowiedniej chemii montażowej, a także jej ilości, aby nasi klienci mogli dobrze zamocować oraz zabezpieczyć płytki ze starej cegły rozbiórkowej na swoich ścianach i podłogach. Jesteśmy dla Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.
- Przemek +48 724 077 177, stawicki@e-cegla.pl
- Joanna +48 785 330 983, rucinska@e-cegla.pl
- Julita +48 693 851 416, olifierko@e-cegla.pl
Dlaczego warto wybrać chemię montażową od e-Cegła?
Po wybraniu wymarzonych płytek ceglanych nie możemy zapomnieć o dobraniu chemii montażowej aby dopełnić efekt starego muru. Warto pamiętać o tym, że słabej jakości akcesoria montażowe mogą pogorszyć efekt końcowy a nawet całkowicie go zniweczyć. Ze względu ąna wieloletni staż pracy z naturalnym produktem jakim jest cegła dobrze wiemy jak o nią zadbać, aby mogła zachwycać przez następne lata… W naszej ofercie proponujemy jedynie najlepszej jakości produkty, które są sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów oraz używamy ich podczas naszego autoryzowanego montażu.
Dlaczego impregnacja jest ważna?
Impregnacja jest niezbędnym procesem przy kładzeniu płytek ze starej cegły ponieważ zabezpiecza płytki przed wchłanianiem wody, płynów, olejów, a także przed powstawaniem mchów czy porostów. Impregnaty mają na celu utwardzenie materiału, ułatwienie w utrzymaniu czystości dzięki swojemu działaniu antystatycznemu. Impregnat zastosowany na zewnątrz zabezpiecza przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi i przemysłowymi, promieniowaniem UV. Nasze impregnaty są przyjazne dla środowiska.
Jakie są rodzaje impregnatów, jak i gdzie je stosować?
W naszej ofercie posiadamy impregnaty bezbarwne jak i pogłębiające kolor. Impregnat „mokra cegła” zabezpiecza płytki w taki sam sposób jak impregnat bezbarwny, a w dodatku ożywia barwę płytek dekoracyjnych. Oferujemy również impregnaty dające efekt matowy i połyskowy, a także specjalny impregnat wzmacniający idealny do elewacji, architektury ogrodowej i kominów. Impregnację zalecamy wykonać w każdym pomieszczeniu, w którym znajdzie się cegiełka, a także na zewnątrz budynków. Dlaczego warto? Jedna impregnacja pozwoli cieszyć się pięknymi płytkami spokojnie przez kolejne 8 lat, dzięki czemu nie będzie powodów do zmartwień o zniszczenie cegły.
Czy chemia montażowa od e-Cegła nadaje się na elewację?
Tak, nasze produkty spełniają wszystkie normy aby je stosować na elewacjach.
Jaki kolor fugi wybrać i jak ją nałożyć?
Na naszej stronie oferujemy fugi gruboziarniste, produkowane według starej rzemieślniczej receptury. Posiadamy 3 kolory: stara biel, szary, antracyt. Kolor fugi może pomóc przy uzyskaniu jaśniejszego bądź ciemniejszego efektu końcowego na ścianie czy elewacji. Wybór koloru polecamy w zależności od miejsca, w którym znajduje się płytka, upodobań klienta, ilości światła które dociera, oświetlenia i wszystkich dodatków czyli meble, ozdoby, roślinność, kolorystyka innych ścian. Zawsze prosimy aby pamiętać, że każdy element ma duże znaczenie na efekt końcowy.
Jak montować aby zrobić to poprawnie?
Na naszej stronie posiadamy pełną instrukcję montażu płytek w zakładce MONTAŻ, a także wszelkie informacje jak poprawnie zaimpregnować płytki czy zaaplikować fugę w zakładce „impregnacja i fugowanie”, „instrukcja montażu” w kartach dedykowanych dla każdego produktu. Jeśli jednak mają Państwo inne pytania lub coś jest nie do końca jasne zawsze pozostajemy do dyspozycji!
Czy gruntowanie ma znaczenie?
Oczywiście, że tak! Grunt e-Cegła to preparat na bazie najwyżej jakości wodnej dyspersji żywicy akrylowej. Grunt wzmacnia podłoże, zmniejsza nasiąkliwość, zapobiega pyleniu, co sprawia iż zamontowane płytki będą jeszcze lepiej się trzymać. Preparat nadje się do ścian i na podłogi.
Impregnacja, fugowanie:
Zalecamy impregnację każdego położonego m², a w szczególności gdy cegiełka jest ułożona w łatwo brudzących się miejscach takich jak kuchnia, łazienka, okolice kominka itp. Impregnacji należy dokonać minimum tydzień po położeniu jednak zalecamy dwu tygodniowy odstęp żeby cegła mogła dobrze wyschnąć.
Nasze fugi są przystosowane do starej historycznej cegły (cegieł wysoce nasiąkliwych). Zalecamy położenie fugi przy pomocy tacy i fugówki metodą półsuchą dzięki temu wykończenie fugi wygląda bardziej estetycznie oraz nie ma problemów z odpadającą fugą. Po zafugowaniu przed całkowitym wyschnięciem gdy fuga zacznie wiązać uformować wybrany końcowy wzór pędzelkiem dla większej estetyki.
Świadczymy usługę autoryzowanego montażu płytek na terenie całego kraju zarówno małe realizacje prywatne jak i wielkopowierzchniowe projekty komercyjne. Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana/y naszymi usługami zapraszam do wybrania odpowiedniej opcji w formularzu kontaktowym
Instrukcja samodzielnego montażu płytek na ścianie MONTAŻ
Przygotowanie i aplikacja
Zawartość worka rozrobić z odpowiednią ilością czystej wody (zgodnie z zaleceniami) za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednakowej konsystencji wolnej od grudek. Po ok. 5 min. należy ponownie krótko zamieszać uzyskaną masę. Klej powinien uzyskać żelowatą konsystencję. Docelową konsystencję, dopasowaną do przeznaczenia, można uzyskać odpowiednio zmieniając ilość wody. Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użycia przez ok. trzy godziny. W przypadku częściowego związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę należy nakładać pacą zębatą o odpowiednim rozmiarze dostosowanym do gabarytów płytek. Nie należy nakładać kleju na powierzchnie większą niż 1,5 m2. Płytki należy układać przed rozpoczęciem procesu tworzenia „naskórka”. Ułożoną glazurę lub terakotę docisnąć mocno do podłoża tak, aby cała powierzchnia płytki pokryta była klejem. Spoiny należy oczyścić z resztek kleju zanim ten stwardnieje. Próby usunięcia związanego kleju mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni glazury.
Klej nie nadaje się do wyrównywania podłoża. W razie takiej konieczności należy użyć zaprawy wyrównującej.
Warunki stosowania
Temperatura powietrza, podłoża jak i produktu powinna zawierać się w granicach +5°C do +25°C. Niższa lub wyższa temperatura od optymalnej wpływa negatywnie na właściwości produktu. Podczas nakładania i wiązania (pierwsze 24h) Optoflex Eastic Easy należy chronić go przed nadmiernym nasłonecznieniem, silnym wiatrem, mrozem i opadami deszczu. W trakcie aplikacji i obróbki należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej i BHP. Do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.
Czas wysychania
Płytki przyklejone po ok. 24 godzinach można spoinować. Pełne obciążanie może nastąpić nie wcześniej niż po 14 dniach.
Składowanie
Należy chronić przed wilgocią i przechowywać w suchym miejscu na paletach w oryginalnych opakowaniach. Otwarte opakowania należy szczelnie zamknąć. Czas składowania:12 miesięcy w zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w temperaturze pow. +5°C. Data produkcji nadrukowana jest na opakowaniu.
Utylizacja
Tylko całkowicie opróżnione opakowania nadają się do ponownego przetworzenia. Resztki materiału, wysuszone, mogą być potraktowane jako odpady budowlane.
Wskazania bezpieczeństwa
Produkt w warunkach suchych jest produktem pylistym, w warunkach mokrych i wilgotnych posiada odczyn silnie alkaiczny. Stosować standardowe metody ochrony skóry, oczu i układu oddechowego. W razie kontaktu ze skórą dokładnie przemyć wodą. Przy kontakcie z oczami dodatkowo zgłosić się do lekarza.
Dalsze informacje
Poza czystą wodą do zaprawy nie wolno dodawać jakichkolwiek innych substancji. Powyższe informacje są opisem produktu. Należy traktować je jako ogólne wskazówki, powstałe w oparciu o nasze badania i doświadczenia praktyczne, które jednak nie uwzględniają wymogów konkretnego przypadku zastosowania. W związku z tym zalecamy przeprowadzenie prób. Parametry produktu mogą ulec drobnym zmianom w zakresie deklarowanej klasy nie wpływając na właściwości użytkowe i obróbkę. Z podanych informacji nie wynikają jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze.